رسانه خبری پیامِ ایرانی

در صورت لزوم وارد بیروت، صیدا و صور خواهیم شد


بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل تهدید کرد که هرگونه عملیات نظامی احتمالی حزب‌الله، پرداخت «بهای سنگینی» از سوی این حزب و حمله مجدد به لبنان را به دنبال خواهد داشت.

وزیر دفاع اسرائیل شامگاه چهارشنبه یکم تیر، ضمن طرح این تهدید در سلسله توئیت‌هایی نوشت: «ما آماده نبرد هستیم و اگر لازم باشد بار دیگر به بیروت، صیدا و صور خواهیم رفت.»

گانتز در اولین توئیت خود نوشته بود: «امروز در گردهمایی بزرگداشت چهلمین سالگرد عملیات (صلح جلیل) در کریات شمونه حضور یافتم»، که به «جنگ لبنان» در 6 ژوئن 1982 اشاره داشت که طی آن ارتش اسرائیل وارد بیروت شد.

در این حمله که صحنه‌های آن در ویدئوی «العربیه» نمایش داده شده، بیروت به مدت 88 روز از زمین و دریا محاصره شد که با عقب‌نشینی مقاومت فلسطین متشکل از 12 هزار نیروی مسلح فلسطینی از بیروت در ازای عقب‌نشینی اسرائیل، پایان یافت.

وزیر دفاع اسرائیل در توئیتی دیگر نوشت: «اگر از ما خواسته شود عملیات نظامی در لبنان انجام دهیم، این عملیات، کوبنده و دقیق خواهد بود و هزینه سنگینی را بر حزب‌الله و لبنان تحمیل خواهد کرد.

او افزود: «زیرساخت‌های ما کاملا از خطر مصون بوده و نمی‌توان از آنها برای تهدید شهروندان اسرائیلی استفاده کرد.»

مرزهای دریایی

گانتز در عین حال تاکید کرد که «ما با شهروندان لبنانی که چندین بار از جمله سال گذشته دست یاری به سوی آنها دراز کردیم، سر جنگ نداریم. راه‌هایی برای حرکت وجود دارد و طرف مقابل، باید شجاعت آغاز را داشته باشد.»

وی تکرار کرد که اسرائیل «خواهان جنگ نیست. ما آماده انجام هر کاری در مسیر صلح و حل و فصل در مورد مرزهای دریایی میان خود و لبنان هستیم که باید آن را به شکلی فوری و عادلانه به نتیجه برسانیم.»

به باور وزیر دفاع اسرائیل، تعیین مرزهای دریایی «برای اقتصاد در حال احتضار لبنان، هوای تازه‌ای جهت تنفس فراهم می‌کند.»

اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهوری اسرائیل نیز در 24 خرداد گفته بود: «هیچ مناقشه حل ناپذیری میان لبنان و اسرائیل یا میان شهروندان لبنانی و اسرائیلی وجود ندارد… مبارزه ما علیه نفوذ تحمیل شده ایران بر لبنان و علیه رژیم ایران است که به شکل مداوم در راستای نفرت‌پراکنی، انتشار وحشت و درد و رنج و همچنین نابودی لبنان تلاش کرده و سعی در بی ثبات کردن تمامی خاورمیانه دارد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.