رسانه خبری پیامِ ایرانی

آزمایش موشکی و راه‌اندازی سومین ناو هواپیمابر؛ چین به دنبال چیست؟


  • بخش مانیتورینگ
  • بی‌بی‌سی

آزمایش موشکی و به آب انداختن فوجیان در صدر اخبار رسانه‌های رسمی چین بوده است

منبع تصویر، CHINESE MEDIA

توضیح تصویر،

آزمایش موشکی و به آب انداختن فوجیان در صدر اخبار رسانه‌های رسمی چین بوده است

رسانه‌های چین به‌شکل گسترده‌ای از به آب انداختن فوجیان، سومین ناو هواپیمابر ارتش آزادیبخش خلق چین خبر داده‌ و درباره تازه‌ترین آزمایش موشک ضدبالستیک میان‌برد گزارش کرده‌اند.

خبرگزاری رسمی و دولتی «چاینا نیوز» ۱۷ ژوئن، از «طراحی برتر» ناو فوجیان از نظر سامانه پرتابگر الکترومغناطیستی و همین‌طور عرشه پرواز مستقیم و طولانی آن در مقایسه با دو ناو هواپیمابر فعلی ارتش چین گزارش داد که دارای عرشه پرواز مدل پرش-اسکی هستند. عرشه‌ای که در انتهای باند پرواز به سمت بالا انحنا دارد.

وبسایت خبری تفسیری گوانچا وابسته به دولت، ۲۰ ژوئن در مطلبی تاکید کرد که سامانه‌های پرتابگر الکترومغناطیستی به سبک آمریکایی یا منجنیق، نمادی از «ناوهای هواپیمابر پیشرفته» هستند و طراحی فوجیان آن را به موفقیتی «فراتر از عرصه نظامی» تبدیل کرده است؛ و حتی می‌توان آن را «تا حدی یک شوک فرهنگی» دانست.

منبع تصویر، Xinhua/Li Gang

توضیح تصویر،

فوجیان در ساحل شانگهای به دریا انداخته شد

به گزارش این وبسایت، «شباهت و نزدیکی فوجیان به اثربخشی نظامی ناو هواپیمابر هسته‌ای ایالات متحده آمریکا، نیروی دریایی این کشور را به شکل بی‌سابقه‌ای دچار نگرانی خواهد کرد. حتی ممکن است بعد از آنکه ناو هواپیمابر پیشرفته ما وارد عمل شود، سنگ بنای هژمونی دریایی ارتش ایالات متحده، یعنی مزایای فنی و تاکتیکی ناوگان هواپیمابر آمریکا با ما برابر شود.»منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.