رسانه خبری پیامِ ایرانی

فشار نهادهای امنیتی بر انجمن صنفی معلمان سقز جهت اعلان انحلال انجمن و تکذیب اعتصاب غذای معلمان بازداشتی


هه‌نگاو: پنج‌شنبه ۲ تیر ۱۴۰۱

 

دە معلم بازداشت شده اهل سقز در حالی پنجمین روز از اعتصاب غذای خود را سپری نمودند که تلاش‌های خانواده‌ها و اعضای انجمن صنفی معلمان برای آزادی آنها بی‌نتیجه مانده و نهادهای امنیتی برای آزادی این ۱۰ زندانی شرط گذاشته‌اند.

 

یک منبع مطلع در این خصوص به هه‌نگاو گفت: ” نهادهای امنیتی از جمله اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه پاسداران آزادی این ۱۰ معلم را مشروط به تکذیب خبر مربوط به اعتصاب غذای معلمان بازداشتی و همچنین اعلان انحلان انجمن صنفی معلمان کُردستان شاخه سقزـ زیویه کرده‌اند“.


ده معلم بازداشت شده در زندان مرکزی سقز به نام‌های خالد عبداللهی، سلیمان عبدی، احمد قادری، طاهر حامدی، زاهد مرادی، د.حسام خاکپور، حسن رحیمیان، اسماعیل ریحانی، آمانج امینی و محسن شکوهی از ساعت ۱۲ ظهر روز یک‌شنبه ۲۹ خرداد دست به اعتصاب غذا زده‌اند و امروز پنجمین روز از اعتصاب خود را سپری کردند.

منابع هه‌نگاو گزارش داده‌اند که وضعیت جسمانی خالد عبداللهی به دلیل بیماری و همچنین اعتصاب غذا وخیم می‌باشد.

 

هه‌نگاو پیشتر گزارش داده بود که این ۱۰ معلم بازداشت شده به نشانه اعتراض به ادامه بازداشت غیرقانونی خود و کارشکنی‌های نهادهای امنیتی در رابطه با پرونده‌های خود دست به اعتصاب غذا زده‌اند.


طی روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه هفته گذشته دست‌کم ۲۱ معلم در شهر سقز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند که ۱۱ نفر از آنها آزاد شده‌اند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.