رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | تجمع پرستاران معترض در بروجرد/ گسترش اعتصابات کارگران داربست‌ بند در بیش از ۲۲ شرکت و پتروشیمی


خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه ۲ تیر، شماری از پرستاران و کادر درمان استان خراسان شمالی، در مقابل ساختمان استانداری واقع در بجنورد، دست به تجمع اعتراضی زدند. طی روز جاری، اعتصاب کارگران پروژه‌ای داربست‌بند شاغل در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی که از روز گذشته آغاز شده بود، به بیش از ۲۲ شرکت و پتروشیمی گسترش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت، امروز پنجشنبه ۲ تیرماه ۱۴۰۱، اعتصاب کارگران پروژه‌ای داربست بند (اسکافلد بند) شاغل در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، به بیش از ۲۲ شرکت و پتروشیمی گسترش پیدا کرد.

بر اساس این گزارش، روز گذشته کارگران داربست بند شاغل در پتروشیمی صدف، پتروشیمی آپادانا، پتروشیمی دماوند، پتروشیمی کیان، سایت یک و دو پتروشیمی بوشهر، پتروشیمی آرین، پتروشیمی مرجان، پتروپالایش کنگان، شرکت پیمانکاری حاجی پور، شرکت رستاک پویا، شرکت فراسکو، شرکت پیمانکاری شهبازی، شرکت پیمانکاری مطوری، شرکت ایده سازان، شرکت پایندان و شرکت اکسیر دست به اعتصاب زدند. امروز نیز کارگران شاغل در پتروشیمی هنگام، شرکت پیمانکاری تناوب، شرکت پیمانکاری رشیدی، شرکت پیمانکاری همتی و همچنین شرکت پیمانکاری موسوی دست به اعتصاب زدند و با امتناع از ادامه روند کار و فعالیت خود، به اعتصابات سراسری کارگران داربست بند صنایع نفت، گاز و پتروشیمی پیوستند.

کارگران پروژه‌ای داربست‌بند شاغل در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی خواستار افزایش دستمزد به میزان لیست پیشنهادی خودشان و برخورداری از ۱۰ روز استراحت به ازای بیست روز کار و فعالیت هستند.

در این گزارش آمده است؛ برخی از پیمانکاران در واکنش به اعتصاب کارگران، آنها را «تهدید به اخراج کرده و گفته اند خبری از افزایش مزد نیست و اگر نمی خواهید کار را ترک و تسویه کنید».

همچنین مسئولان پتروشیمی کیان وعده داده اند که مزد کارگران را مطابق درخواست همکاران به بیست و پنج میلیون تومان افزایش خواهند داد؛ همچنین نیروهایی هم که محل کار را ترک کرده اند اعلام داشتند که در صورت انعقاد قرارداد جدید، حاضر به بازگشت به کار خواهند بود.

تجمع پرستاران و کادر درمان خراسان شمالی

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز پنجشنبه ۲ تیرماه ۱۴۰۱، شماری از پرستاران و کادر درمان استان خراسان شمالی، در مقابل ساختمان استانداری واقع در بجنورد، دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع پرستاران معترض همزمان با سفر ابراهیم رئیسی به استان خراسان شمالی صورت گرفته است؛ آنها با در دست داشتن نوشته هایی اعتراضی، خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.