رسانه خبری پیامِ ایرانی

آمریکا از همکاری مجدد سعودی با «ناسا» در امور فضایی خبر داد

[ad_1]

سفارت آمریکا در ریاض شنبه 4 تیر از همکاری قریب‌الوقوع پادشاهی عربی سعودی با آژانس ملی فضانوردی آمریکا، «ناسا» در زمینه‌های امور فضایی و در چارچوب برنامه توسعه «چشم‌انداز 2030» خبر داد.

سفارت ایالات متحده آمریکا در ریاض خبر همکاری مجدد سعودی با ناسا را به مناسبت جشن سی و هفتمین سالگرد فرود شاتل فضایی آمریکایی «دیسکاوری» اعلام کرد که در سال 1985 میلادی پس از سفری 7 روزه در پایگاه نیروی هوایی ادواردز در کالیفرنیا به زمین نشست.

در آن سفر فضایی هفت روزه «شاهزاده سلطان بن سلمان به عنوان اولین مسلمان عرب در میان فضانوردان آمریکایی در این پرواز حضور داشت.»

خدمه شاتل «دیسکاوری»

شاتل «دیسکاوری» خدمه‌‍‌ای 7 فضانورد داشت که شامل «دانیل براندنشتاین» فرمانده پرواز، «او جان کرایتون» کمک خلبان، «جان فابیان»، «استفان ناگل»، «استینون لوسید»، دانشمندان، «باربری پاتریک پردی» متخصص فرانسوی و شاهزاده سلطان بن سلمان، فضانورد بودند.

تماس تاریخی

در تاریخ 23 ژوئن ملک فهد بن عبدالعزیز، پادشاه فقید سعودی با شاهزاده سلطان فضانورد تماس تلفنی برقرار کرد که چند دقیقه طول کشید که در آن زمان از شبکه‌های تلویزیونی پادشاهی عربی سعودی و کشورهای شورای همکاری خلیج پخش شد.

شاتل دیسکاوری پس از سفری به مدت 7 روز و 1 ساعت و 38 دقیقه پرواز در 24 ژوئن در پایگاه نیروی هوایی «ادواردز» در «کالیفرنیا» فرود آمد. شاتل در این سفر فضایی 111 بار به دور زمین چرخید.

[ad_2]

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

دانلود آهنگ امیر آریا به نام دو نفرهEtra & Artagingerbread man recipe 3 headed elephant laos kazakhstan dictator 340hari ini covid indonesia