رسانه خبری پیامِ ایرانی

نظامی سابق ایرانی آمریکایی به فروش اطلاعات به چین محکوم شد

[ad_1]

شاپور معینیان، خلبان ایرانی‌الاصل بازنشسته ارتش آمریکا، اتهام فروش اطلاعات نظامی به چین را پذیرفته و در دادگاه مجرم شناخته شد.

بنا بر بیانیه‌ وزارت دادگستری آمریکا، معینیان، 67 ساله، ساکن سن‌دیه‌گو، در ازای ارائه اطلاعاتی مرتبط با صنایع هوایی- نظامی ارتش ایالات متحده، هزاران دلار از نمایندگان چین دریافت کرده است.

شاپور معینیان از سال 1977 تا 2000 در ایالات متحده، آلمان و کره جنوبی خدمت کرده است.

طبق بیانیه‌ وزارت دادگستری او پس از پایان دوره کاری خود به عنوان خلبان هلی‌کوپتر، به بخش خصوصی مرتبط با ارتش ایالات متحده پیوسته و توانسته بود برای همکاری با این پیمانکاران نظامی از وزارت دفاع مدک عدم سوءپیشینه و تاییدیه امنیتی دریافت کند تا بتواند به‌عنوان کارمند غیرنظامی به اطلاعات طبقه‌بندی شده نظامی دسترسی داشته باشد.

جزئیات سفرهای معینیان به اندونزی و هنگ‌کنگ و ملاقات با طرف چینی، دریافت پول و تجهیزاتی مانند موبایل توسط وزارت دادگستری آمریکا منتشر شده است.

حکم نهایی دادگاه این نظامی سابق ایرانی آمریکایی قرار است 29 اوت امسال (دو ماه دیگر) صادر شود.

[ad_2]

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

forebet latvia حمید عجمیدانلود آهنگ مجید مکس و دیجی کیا به نام دوره همیHammershusshoes 5th avenue olgasvej 10 hørsholm Koli Airfield دانلود آهنگ سینا کرمی به نام افسوس نمیدانیFoggy Nelsonkoranbränning rasmus paludan Ffestiniogدانلود آهنگ پیروز به نام طنازblack coat Olybrius