رسانه خبری پیامِ ایرانی

واشینگتن:‌ «برجام» مانع دستیابی ایران به سلاح اتمی می‌شود

[ad_1]

جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد، هیچ تغییری درباره موضع آمریکا در قبال پرونده هسته‌ای ایران صورت نگرفته و دولت بایدن همچنان بر این عقیده است که بهترین راه برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی، احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» است.

کربی که در حال سفر به آلمان، محل برگزاری نشست گروه هفت بود، به خبرنگاران گفت نمی‌تواند جزئیات بیشتری درباره این مذاکرات ارائه دهد.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روز شنبه با ابراز خرسندی از تصمیم تهران و واشینگتن اعلام کرده بود که مذاکرات وین احتمالا در روزهای آینده از سرگرفته خواهد شد.

بورل پس از دیدار با حسین امیرعبدالهیان، وزیر خارجه ایران در تهران گفت که توافق شد مذاکرات ما و ایران همچنین گفتگوهای ایران و آمریکا به میانجی‌گری اروپا تا برطرف‌شدن «مسائل باقی‌مانده» ادامه یابد.

امیرعبداللهیان نیز اعلام کرد که کشورش با از سرگیری مذاکرات در آینده‌ای نزدیک به دنبال حل مشکلات و موانع سر راه است.

او از طرف آمریکایی خواست «واقع بینانه و منصفانه» در مسیر مذاکرات قرار بگیرد و برای رسیدن به نقطه پایانی توافق، اقدامات «مسئولانه و متعهدانه» انجام دهد.

پیش از سفر غیرمنتظره بورل به تهران، انریکه مورا در توییتر خود از دیدار رابرت مالی، نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران با وی و جوزپ بورل خبر داد و عکسی از صرف شام در رستورانی در بروکسل در توییتر خود منتشر کرد.

مورا نوشت که در هنگام صرف شام با نماینده آمریکا درباره جزییات برجام و چشم‌انداز کلان‌تر منطقه‌ گفتگو کرده و افزود که مالی بر تعهد ایالات متحده نسبت به بازگشت به برجام تاکید کرده است.

وزارت خارجه فرانسه نیز شامگاه جمعه از ایران خواست از سفر بورل جهت دستیابی به توافق هسته‌ای استفاده کند، و تاکید کرد که هنوز فرصت برای تهران وجود دارد.

[ad_2]

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

دانلود آهنگ رضام به نام سقوطa green fruit +459دانلود آهنگ بهزاد سالواتور به نام با تو انگاری من سرگرم میشم7995 cyprus road kuwait nato Kalateh-ye Abrisham دانلود آهنگ آوه بند به نام دل یارو میخوادø ø øªø û 140 ù 134 ù 135 ø û 140 ø ø ø û 140 ø ù 135 ø øª 1400سلام فرمانده ل Nasoraean MandaeanPooria Senobar7 eleven glostrup hospital micronesian people