رسانه خبری پیامِ ایرانی

طالبان به‌ شکل گسترده حقوق بشر در افغانستان را نقض کرده است

[ad_1]

«فارن پالیسی» با استناد به یک گزارش محرمانه سازمان ملل متحد، از تشدید نقض حقوق بشر تحت حاکمیت طالبان و افراط و تفریط این گروه در افغانستان خبر داده است.

فارن پالیسی نوشته است، یک گزارش داخلی دفتر هئیت معاونت سازمان ملل در افغانستان (یوناما)، افراط و تفریط طالبان از جمله سوءاستفاده از زنان و کودکان، سرکوب رسانه‌ها و هدف قرار گرفتن فعالان مدنی از سوی طالبان را تایید می‌کند.

گزارش یوناما همچنان تعطیلی سازمان‌های حقوق‌ بشری و جایگزین آموزش مذهبی به جای آموزش عمومی را تایید کرده است.

بر بنیاد گزارش تعامل سازمان ملل با طالبان در پیوند به بی‌توجهی این گروه به حقوق اولیه‌ بشر از جمله دسترسی به غذا و آموزش تفاوت چندانی ایجاد نکرده است.

فارن پالیسی افزوده است گزارش سازمان ملل نشان می‌دهد طالبان همچنان علیه مخالفان خود دست به کشتار زده‌ است.

بر اساس گزارش، یک منبع نزدیک به رهبری طالبان گفته است، اگر این گروه به نیازهای مردم رسیدگی نکنند عامل نابودی خودشان خواهند شد.

به گفته این منبع «دشمن طالبان قحطی، خشک‌سالی و نبود امنیت است. ناراحتی جای خود را به خشم می‌دهد و اگر فقط یک درصد مردم شروع به جنگ کنند، دیگر طالبانی وجود نخواهد داشت.»

منابع بخش کمک‌رسانی گفته‌اند طالبان بر سازمان‌های غیردولتی محلی کنترل دارند و اغلب کمک‌های بشردوستانه را به هواداران و سربازان خود هدایت می‌دهند.

در بخشی از گزارش به نقل از رئیس یک سازمان غیردولتی محلی آمده است، هیچ یک از سازمان‌های غیردولتی، بین‌المللی یا محلی، ظرفیت به چالش کشیدن مقامات طالبان را ندارند.

در گزارش محرمانه یونا همچنان به قتل‌های فراقانونی، بازداشت‌های خودسرانه، شکنجه و بدرفتاری با افراد متهم به ارتباط داشتن با «جبهه مقاومت» و افراد وابسته به «داعش» اشاره شده است.

فارن پالیسی به نقل از گزارش سازمان ملل علاوه کرده است زنان و کودکان تحت تأثیر فقر شدید قرار دارند و آن‌ها در برابر «استثمار و سوءاستفاده از قبیل قاچاق انسان، فروش کودکان، ازدواج اجباری کودکان، کار کودکان، و خشونت خانگی» آسیب‌پذیر هستند.

[ad_2]

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

mdf اردبیل میراث - باریکلاsympatisk eller usympatisk humans.txtghadames libya دانلود ورژن جدید آهنگ امین قباد به نام آره من دیوونمwhat bugs are bad for your garden brother zulu Matrukeدانلود آهنگ امیررضا به نام قلبمدانلود آهنگ مهدی هاشمی به نام میکوبه دلم00s family movies Suburban Governance: A Global Viewstruer uddannelse