رسانه خبری پیامِ ایرانی

محمد ایران‌نژاد و امیرسالار داوودی برای تحمل حبس به زندان رفتند

[ad_1]

امروز یک‌شنبه ۵ تیرماه ۱۴۰۱ محمد ایران نژاد از فعالان مدنی و امیرسالار داوودی وکیل دادگستری  جهت تحمل دوران محکومیت خود، راهی زندان اوین شدند

محمد ایران‌نژاد، فعال مدنی و کتابفروش ساکن تهران، سال ۱۴۰۰ با اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» در دادگاه انقلاب تهران محاکمه شد.

خردادماه امسال شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران از بابت اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در گروه‌های چپ مارکسیستی و تبلیغ علیه نظام» این فعال مدنی را به ۳ سال و ۵ ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

۲ سال و ۹ ماه از این حکم با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی برای او قابل اجراست.

محمد ایران نژاد چندی پیش اعلام کرد که برای گذراندن دوران محکومیت خود احضار شده و امروز به همین منظور خود را به زندان اوین معرفی کرد.

امیرسالار داوودی وکیل دادگستری نیز که در آذرماه سال گذشته توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ۱۵ سال حبس محکوم شده بود امروز راهی زندان اوین شد.

طناز کلاهچیان همسر امیرسالار داوودی این خبر را در حساب کاربری توییتر خود تایید کرده است

امیر سالار داودی،‌ که پیش از بازداشت وکالت تعدادی از زندانیان سیاسی و عقیدتی از جمله سهیل عربی را بر عهده داشت، در دو پرونده جداگانه به اتهام «توهین به مقامات و تبلیغ علیه نظام»، «همکاری» با دولت «متخاصم» از طریق «مصاحبه با شبکه تلویزیونی صدای آمریکا» و «تشکیل گروه برای براندازی» توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به تحمل ۳۰ سال زندان و بیش از صد ضربه شلاق محکوم شد.

این حکم در مرحله تجدیدنظر عینا تایید شد و مطابق با ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۱۵ سال از آن قابل اجرا خواهد بود.[ad_2]

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

lexemeرضا صادقیCercopithecidae(Old World monkeys)quotes for younger brother birthday استخدامی سپاه 99 دانلود آهنگ مسعود فتحی به نام اگه نیایsolrød hf shoes 1 bangladesh 5g c قیمت طلا امروز bahrain exchange rate دانلود آهنگ رامین بهارستانی به نام دیوونم نکندانلود آهنگ امیر طاها به نام ترسcities in italy