رسانه خبری پیامِ ایرانی

برنامه ناتو برای مقابله با ″یک پیشامد احتمالی″؛ افزایش نیروها به ۳۰۰ هزار نفر | جهان | DW

[ad_1]

پیمان آتلانتیک شمالی (نائو) قصد دارد به دلیل حمله روسیه به اوکراین تعداد نیروهای واکنش سریع خود را به ۳۰۰ هزار نفر افزایش دهد و آنها را در وضعیت آماده‌باش بالاتری قرار دهد. ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو این خبر را روز دوشنبه ۲۷ ژوئن در بروکسل اعلام کرد.

او از “بزرگترین سازماندهی مجدد دفاع جمعی و بازدارندگی ما از زمان جنگ سرد” سخن گفته است. به گفته استولتنبرگ ۳۰ کشور عضو ناتو در نشست سران این نهاد نظامی که در مادرید برگزار می‌شود در این باره تصمیم‌گیری می‌کنند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

تا کنون نیروهای واکنش سریع ناتو موسوم به NRF حدود ۴۰ هزار سرباز بودند. بازسازی و تقویت این نیروها بخشی از مدل‌بندی جدید نیروهای ناتوست. در این برنامه آمادگی نیروها نیز در سطح بالاتری قرار می‌گیرد.

بر اساس برنامه جدید ناتو، این نیروها در مناطق خاصی مستقر می‌شوند. به عنوان مثال سربازان آلمانی مسئول پشتیبانی از نیروهای لیتوانی در صورت حمله روسیه خواهند بود.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

نیروهای ناتو در زمان صلح تحت فرماندهی ارتش محلی قرار دارند اما در صورت یک پیشامد جدی از بالاترین رده فرماندهی ناتو در اروپا دستور خواهند گرفت.

درباره زمان آمادگی این نیروها نیز بحث شده و قرار بر این است که برخی از دسته‌جات در بالاترین سطح آمادگی، که ۱۰ روز است، قرار بگیرند و بقیه در سطح آمادگی ۳۰ یا ۵۰ روزه. [ad_2]

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

red queen alice in wonderland o canada anthem tulipsham el nessimalgeria language bulgarian 74 parts kit ventrally عکس 3 5 در 4 5Olfactoresa daughter s convictionjobs in algeria does moldova have an army ندا جوادیparent self serve aisd