رسانه خبری پیامِ ایرانی

شاهزاده چارلز و ماجرای دریافت سه میلیون‌ یورو از قطر | جهان | DW

[ad_1]

بر اساس گزارش روزنامه انگلیسی “ساندی تایمز” چارلز، ولیعهد بریتانیا یک میلیون یورو به صورت نقد در کیسه‌های مخصوص خرید از حمد بن جاسم آل ثانی، نخست وزیر پیشین قطر، برای امور خیریه دریافت کرده است. 

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

طبق این گزارش، مبلغ یک میلیون یورویی مذکور یکی از سه پرداختی است که شاهزاده چارلز از حمد بن جاسم میان سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ میلادی تحویل گرفته است. مجموع دریافتی‌های چارلز از قطری‌ها بالغ بر سه میلیون یورو عنوان شده است.

گفته می شود که این مبالغ به صندوق خیریه شاهزاده ولز (PWCF) انتقال یافته‌اند. یکی ازمسئولیت‌های این نهاد اداره املاک سلطنتی در اسکاتلند است.

کارشناسان بریتانیانی معتقدند که پرداخت این پول‌ها عملی غیرقانونی نبوده است. چارلز نیز گفته است که این اقدام در چهارچوب قانون صورت گرفته است.

به گزارش “سان” قرار است یک کمیسیون ویژه‌ برای بررسی این ماجرا تشکیل شود. گفته می‌شود که حتی اگر پیرامون قانونی بودن این انتقالات مالی شکی وجود نداشته باشد، شاهزاده چارلز احتمالا باز هم مورد بازجویی قرار خواهد گرفت.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

“گاردین” نیز خاطرنشان کرده است که در رابطه با دریافت کمک نقدی برای امور خیریه توسط خانواده سلطنتی بریتانیا مقررات مشخصی وجود ندارد. بر این اساس، اعضای خانواده سلطنتی می‌توانند به نمایندگی از یک بنیاد، پول نقد دریافت کنند.[ad_2]

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

gender of the monotheistic Godmoldova georgia what is the capital of central african republic conquest of WalesWWFدانلود آهنگ دانوش به نام لالدانلود آهنگ محسن سیفی به نام لجباز