رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | اجرای حکم اعدام دو زندانی در ندامتگاه مرکزی کرج

[ad_1]

خبرگزاری هرانا – سحرگاه روز دوشنبه ۶ تیرماه، حکم اعدام دو مرد زندانی در ندامتگاه مرکزی کرج به اجرا درآمد. یکی از آنها پیشتر از بابت اتهام قتل و دیگری با اتهام تجاوز به عنف به اعدام محکوم شده بودند.

بنا به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱، حکم اعدام دستکم دو مرد در ندامتگاه مرکزی کرج به اجرا درآمد.

در این گزارش هویت یکی از آنها، نصر الله ایلیاد، ۴۰ ساله عنوان شده است. این زندانی پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود.

زندانی اعدام شده دیگر با هویت نامعلوم پیشتر از بابت اتهام «تجاوز به عنف» به اعدام محکوم شده بود.

بر اساس این گزارش، نصرت الله ایلیاد، متاهل و دارای ۱ فرزند در پی درگیری فیزیکی با صاحب خانه مرتکب قتل شده بود.

تا لحظه تنظیم این گزارش اعدام این زندانیان توسط رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در بازه زمانی (اول ژانویه ۲۰۲۱ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۲۱) دستکم ۲۹۹ شهروند اعدام شدند و ۸۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد.

بنا بر همین گزارش بیش از ۸۸ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

[ad_2]

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Qariviliverpool next fixtures 2021دانلود آهنگ سروش طبرسی و Seventh Soul به نام طوسیarbejde zoologisk have دانلود آهنگ امیرم اس دی و مهدی ارتعاش به نام بگو یادته 2[202]310s