رسانه خبری پیامِ ایرانی

انحلال پارلمان اسرائیل با هدف برگزاری انتخابات در نوامبر آینده

[ad_1]

نمایندگان پارلمان اسرائیل، پنج‌شنبه 9 تیر، به انحلال کنست رای مثبت دادند که راه را برای برگزاری پنجمین انتخابات پارلمانی کشور ظرف 3 سال و نیم گذشته باز می‌کند که قرار است در اول نوامبر آینده برگزار شود.

پس از چند ساعت تاخیر، 92 نماینده از مجموع 120 نماینده، به انحلال پارلمان رای مثبت دادند. این گونه یائیر لاپید وزیر خارجه اجازه می‌یابد تا جمعه 10 تیر به عنوان نخست‌وزیر جانشین نفتالی بنت شود.

بنت با کمترین مدت نخست‌وزیری

یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل و معمار دولت ائتلافی، نیمه شب جمعه، نخست‌وزیر موقت این کشور خواهد شد و پس از نفتالی بنت، به عنوان کوتاه مدت‌ترین نخست وزیر اسرائیل، چهاردهمین فردی خواهد بود که عهده‌دار این منصب می‌شود.

کابینه ائتلافی بنت متشکل از احزابی با نگرهای گوناگون ایدئولوژیک، اندکی بیش از یک سال عمر کرد.

روی کار آمدن این کابینه در پی برکناری بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر کهنه‌کار لیکودی پس از 12 سال قدرت، صورت گرفت و اولین ائتلاف حاکم در اسرائیل بود که یک جناح عربی را شامل شد.

این اقدام پایان رسمی یک آزمایش سیاسی به شمار می‌آید که طی آن، هشت حزب از انواع طیف‌های سیاسی اسرائیل کوشیدند پس از بن‌بستی طولانی که طی آن چهار انتخابات در دو سال برگزار شد، زمینه مشترکی را پی‌ریزی کنند.

[ad_2]

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

دانلود آهنگ ایمان ذاکر به نام جاده ÛŒ آرامشدانلود آهنگ نیکان زد به نام مجنونتقویم ۱۴۰۱ zebra دانلود آهنگ امیر آر پی به نام مجنونتم لیلیدانلود آهنگ Amir Sorrow به نام معرفتم.الفkindle chile دانلود آهنگ پویا عطاردی به نام عاشق شدمpuréeddemocratic republic of congo 1971-97 sister lakes michigan دانلود آهنگ مهرزاد خواجه امیری به نام Sleeping On The Seabedbrown gravy Rēzekne