رسانه خبری پیامِ ایرانی

نیویورک تایمز: همزمان با برکناری طائب یک «سردار سپاه» بازداشت شده

[ad_1]

طائب و نصیری

منبع تصویر، Fars

توضیح تصویر،

آخرین حضور علنی حسین نصیری، فرمانده پیشین حفاظت سپاه در کنار حسین طائب در مراسم معارفه فرمانده جدید سپاه در سال ۱۳۹۸. نیویورک تایمز می‌گوید که آقای نصیری در چند هفته گذشته دستگیر شده است

نشریه نیویورک تایمز در گزارشی که روز گذشته منتشر کرد، مدعی شد که در «پی ضربات سنگین جاسوس‌های اسرائیل، برخی اسامی بزرگ در ایران هزینه بالایی پرداخته‌اند و یک افسر ارشد پیشین سپاه بازداشت شده» است.

این نشریه با اشاره به برکناری حسین طائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حضور در راس این نهاد در بیش از یک دهه گذشته را مساوی «سرکوب مخالفان داخلی و رقبای سیاسی» دانست و نوشت که سازمان اطلاعات سپاه «عملیات‌های مخفیانه را فراتر از مرزهای ایران گسترش داد تا مخالفان و دشمنان خارج از کشور را هدف قرار دهد».

به اعتقاد نیویورک تایمز، برکناری طائب نتیجه «عملیات‌های بی‌امان اسرائیل برای تضعیف امنیت ایران و هدف قرار دادن مقامات ارشد و اماکن نظامی» بوده است.

یک مقام اطلاعاتی اسرائیل بدون فاش شدن نامش به این نشریه آمریکایی گفته است که «تلاش ناموفق ایران برای هدف قرار دادن شهروندان اسرائیلی در ترکیه که باعث آبروریزی برای تهران و به وجود آمدن بحران دیپلماتیک با آنکارا شد»، یکی از دلایل برکناری آقای طائب بوده است.

[ad_2]

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Josephinestil middag hos fie laursen Information revolution1,084yyz to liberia costa rica dog splash pad شهرام حقیقت دوست