رسانه خبری پیامِ ایرانی

سکه طلا در ایران در یک روز یک میلیون تومان گران شد

[ad_1]

بهای هر قطعه سکه تمام بهار آزادی در بازار ظرف مدت یک روز با رشد عجیب یک میلیون تومانی روبرو شد .

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی دیروز در حالی به محدوده ۱۴ میلیون و چهارصد هزار تومان رسیده بود که برخی صرافان از نایابی سکه در بازار خبر می‌دادند و این وضعیت را نشانه‌ای از تلاش برخی معامله‌گران بزرگ برای کاهش قیمت می‌دانستند. بازار سکه در روزهای اخیر، با آغاز مذاکرات از رونق افتاده بود و ریزش بهای هر قطعه سکه ، در محدوده‌ای بود که سرمایه‎گذاران خرد را نیز با شوکی مقطعی مواجه کرد . قیمت هر گرم طلا نیز با رشدی نزدیک به ۶۰ هزار تومان به یک میلیون و ۴۴۰ هزار تومان رسید.انتشار اولین اخبار درباره روند مذاکرات در دوحه اما فرصت مناسب را به دست دلالانی داد که تلاش داشتند از کاهش قیمت سکه پیشگیری کنند.

البته قیمت سکه جز به قیمت اونس جهانی طلا، به چیزی دیگر نیز در ایران وابستگی دارد.بهای هر قطعه سکه از یک سو تابع میزان عرضه و تقاضاست و از سوی دیگر به قیمت دلار در بازار داخل بستگی دارد.قیمت دلار در اولین ساعات روز با افزایش مواجه گردید.به این ترتیب از یک سو سکه با کاهش بهای اونس جهانی طلا مواج بود و از سوی دیگر با رشد بهای دلار در بازار داخلی و کاهش عرضه نسبت به تقاضا.

در حقیقت با ظهور اولین نشانه‌های منفی از روند مذاکرات، فروشندگان دست از کار کشیدند و در انتظار قیمت‎های بالاتر و داغ شدن بازار ماندند.بر اساس این گزارش همزمان با رشد بهای سکه و ارز در بازار، رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از دستگیری چهل نفر از سرشاخه‎های اصلی معامله‌گران ارز یا طلا فروشان متخلف خبر داد. برخورد امنیتی با بازار ارز، با هدف مهار سوداگری در این بازار، مدتی است در دستور کار قرار گرفته است.

دلار در حال حاضر عقب‌نشینی روزهای اخیر را جبران کرده بار دیگر در محدوده قیمتی بالاتر از سی هزار و پانصد تومان معامله می‌شود .

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی نیز در حال حاضر به قیمت ۱۵ میلیون و پانصد هزار تومان در بازار فروخته می شود که بیش از یک میلیون تومان گران‌تر از دیروز است.

[ad_2]

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shish taoukدانلود آهنگ امیر حسین پور به نام جز تو"Dugongs and Mermaids, Selkies and Seals"Mohsen KarimiSphaericsindonesia moving capital oldest person in central african republic دانلود آهنگ رضا پناهی منش به نام از وقتی که رفتیدانلود آهنگ go down deh laos 3rd world country ø ø ù 134 ù 132 ù 136 ø ø ù 135 ù 134 ú ø ø ù 136 ø ø ù 134 ø ù 135 ù 134 ø ù 133 øªù 135 ø ú 134 û 140glostrup desi bazaar ""The end justifies the means""New Iranian