رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | تداوم بازداشت و بی خبری از وضعیت احمدرضا حائری

[ad_1]

خبرگزاری هرانا – احمدرضا حائری زندانی سیاسی سابق، علیرغم گذشت ۳ روز از زمان دستگیری، کماکان در بازداشت بسر می برد. بی خبری از سرنوشت او به افزایش نگرانی نزدیکان و خانواده این شهروند منجر شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، احمدرضا حائری زندانی سیاسی سابق، علیرغم گذشت ۳ روز از زمان دستگیری، کماکان در بازداشت بسر می برد.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: «آقای حائری از روز اول بازداشت تاکنون، هیچ تماسی با خانواده خود نداشته و بی اطلاعی خانواده این شهروند از وضعیت وی، منجر به افزایش نگرانی آنها شده است. با این وجود، پرونده ای در شعبه ۳ بازپرسی دادسرای اوین که ضابط آن سازمان اطلاعات سپاه است برای وی گشوده شده؛ با استناد به این موضوع میتوان گفت احتمالا آقای حائری هم اکنون در بازداشتگاه اطلاعات سپاه، موسوم به بند دو-الف زندان اوین بسر می برد.»

احمدرضا حائری روز دوشنبه ۶ تیرماه، در پی دستور شعبه سه بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۳ اوین، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

تا لحظه تنظیم این گزارش، اطلاع دقیقی از دلایل بازداشت، محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه این شهروند در دست نیست.

هرانا پیشتر در اواسط خردادماه امسال طی گزارشی از تفتیش منزل آقای حائری توسط ماموران اطلاعات سپاه خبر داده بود. در جریان این تفتیش ماموران  برخی از لوازم شخصی وی را ضبط کرده و به او اعلام کردند که پس از پایان تعطیلات خود را به دادسرای اوین معرفی کند.

این زندانی سیاسی سابق در آبان ماه و آذرماه سال گذشته نیز با شکایت اداره کل زندان‌های استان تهران به دادسرای جرائم رایانه‌ای این استان احضار شده بود.

احمدرضا حائری زندانی سیاسی سابق یک ماه پس از واقعه “پنجشنبه سیاه اوین” بازداشت و مدتی بعد توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران ریاست قاضی صلواتی محاکمه و به ۴۲ ماه حبس تعزیری محکوم شد. علیرغم تایید اولیه احکام صادره در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ریاست قاضی زرگر، با اعتراض وکیل مدافع، حکم صادره نقض و پرونده به شعبه هم عرض ارسال شد. آقای حائری توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی بابایی به ۶ ماه حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. وی در تاریخ ۴ مردادماه ۹۹، پس از حضور در دادسرای اوین به پلیس امنیت منتقل و در آنجا پس از اجرای حکم ۷۴ ضربه شلاق، جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان تهران بزرگ منتقل شد. احمدرضا حائری نهایتا در تاریخ ۱۷ مهرماه ۹۹ به صورت مشروط از زندان تهران بزرگ آزاد شده بود.

پنج‌شنبه سیاه اوین به روز ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ اشاره دارد که گارد ویژه به بهانه بازرسی بند ۳۵۰ زندان اوین با هجوم به زندانیان سیاسی، آنان را مورد ضرب و شتم قرار داد و موجب زخمی شدن، انتقال به انفرادی و تبعید و پرونده سازی برای تعداد زیادی از زندانیان شد. در پی این رویداد، خانواده های زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین، تجمعاتی را در مقابل مجلس شورای اسلامی، دادستانی کل کشور و دفتر ریاست جمهوری در خیابان پاستور برگزار کردند.

[ad_2]

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

o baby os grandfather killed cast of riverdale reacts to luke perry death A mari usque ad mareishøj ydelse bhutan 737 Mountain weasel (M. altaica) coding strandKarmaدانلود آهنگ مهیار مهی به نام +020+Alan Kay0-3 month winter coat Hamatoon Beridalgérie 5-0 botswana