رسانه خبری پیامِ ایرانی

هشدار درباره چرخش تازه کرونا همزمان با اعزام کاروان‌های زیارتی به کربلا

[ad_1]

یک عضو کمیته علمی مقابله با کرونا در ایران از روند افزایشی ابتلا به ویروس کرونا در کشور خبر داد و گفت دور از انتظار نیست که واریانت BA4 و BA5 به زودی در ایران غالب شوند.

مسعود یونسیان، ‌دبیر کمیته اپیدمیولوژی و پژوهش کمیته علمی مقابله با کرونا، با اشاره به گزارش وزارت بهداشت مبنی بر افزایش سه برابری موارد بستری و سرپایی کرونا در روزهای اخیر، اظهار کرد: احتمال اینکه این افزایش‌ها را طی هفته آینده هم ببینیم، کم نیست و نسبتاً بالاست.

یونسیان از احتمال دو رقمی شدن مرگ‌‌ومیر ناشی از کرونا  نیزخبر داد و گفت افزایش مرگ و میرها در بقیه نقاط دنیا که وضعیت مشابه ما را داشتند به وقوع پیوسته است.

این عضو کمیته علمی مقابله با کرونا به افزایش شمار مبتلایان در کشورهای همسایه ایران از جمله عراق، عربستان، کویت، امارات و ترکیه اشاره کرد و گفت که در این کشورها طی چند هفته اخیر شمار مبتلایان افزایش داشته است.

افزایش آمار مبتلایان کرونا در حالی است که از حدود یک ماه دیگر ماه محرم در ایران شروع می‌شود و این ماه با مراسمی همراه است که تجمع افراد را به دنبال دارد و همچنین سفرهای زیارتی به عراق افزایش خواهد داشت.

روز گذشته، حمید سوری، رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونای ایران اعلام کرد تست کرونای ۳۰ تا ۴۰ درصد مسافران پرواز های ورودی از عراق مثبت بوده است.

این در حالی است که بنا بر اخبار منتشر شده در رسانه‌های ایران، نخستین کاروان عتبات عالیات، پس از سه سال وقفه به دلیل همه‌گیری کرونا، روز شنبه، ۱۱ تیر، از مرز شلمچه راهی کربلا شده است.

[ad_2]

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Khabe AsheghaneMesle To Niscorpse husband denmark 3rd division prediction vape shop online latvia Vaiolo delle scimmieKaşar cheese north italy Delbar Khejalatiدانلود آهنگ محسن حسینی ادیب به نام موج موهاتدانلود آهنگ بصیر به نام از نفس افتادمhelsingør museer دانلود آهنگ مجید مکس و ای کور به نام عصبیدانلود آهنگ امیرحسین اسماعیلی به نام یه روز میاد