تمام پروازهای هواپیمایی ایران به اروپا به حالت تعلیق درآمد

به اشتراک گذاشتن


Share

شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) اعلام کرد؛ از روز یکشنبه ۱۸ اسفند تمامی پروازهای این شرکت به مقصد اروپا به حالت تعلیق درآمده است. دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی می‌گوید: تعلیق پروازها ارتباطی با شیوع کرونا در ایران ندارد و از فشارهای آمریکا نشات می‌گیرد.

عکس: آرشیو

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده «رایزنی برای رفع تعلیق و برقراری دوباره پروازها به مقاصد اروپایی» در حال انجام است. این شرکت در باره علت تعلیق پروازهایش به مقاصد اروپایی توضیح نداده و تنها اعلام کرده تمامی پروازها به مقاصد اروپایی تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است.

پیش از این برخی کشورها برای جلوگیری از شیوع کرونا مرزهایشان با ایران را مسدود کرده بودند.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران اما «فشارهای آمریکا بر صنعت هوانوردی ایران» را دلیل تعلیق پروازها دانسته و گفته است که لغو پروازها ارتباطی با ویروس کرونا ندارد.

او به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفته است: اروپایی‌ها مقرراتی را برای انجام پروازهای مسافری و باری به مقاصد مختلف وضع کرده‌اند و اجرای این قوانین و مقررات به داشتن نرم افزارهایی مشروط شده است که این نرم افزارها به صورت انحصاری در اختیار آمریکا است و آمریکا آن را به ایران نمی دهند.

به گفته اسعدی سامانی در حال حاضر هیچ پرواز باری و مسافری توسط شرکت‌های هواپیمایی داخلی به مقصد کشورهای اروپایی انجام نمی‌شود و تنها هواپیمایی ماهان تا هشتم فروردین ۱۳۹۹ برای پرواز به بارسلونا مجوز دارد.

او گفته است که برخی از پروازهای شرکت هواپیمایی قطر ایرویز که عمدتا باری است از ایران به مقصد کشورهای اروپایی انجام می‌شود.

Share

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *