رسانه خبری پیامِ ایرانی

آیا کودکان به ویروس کرونا مبتلا نمی‌شوند؟ | جهان | DWیک گروه تخصصی بین‌المللی نتایج پژوهش خود در باره بیماران مبتلا به ویروس نوظهور کرونا (کووید ۱۹) را منتشر کرد.

آنها پرونده‌های بیماری ۳۹۱ تن از بیماران مبتلا به ویروس نوظهور در کلان‌شهر چینی شنزن و یک هزار و ۲۸۶ تن از افرادی را که با آنان در تماس نزدیک بوده‌اند بررسی کرد‌ه‌اند.

کارشناسان بین‌المللی به این نتیجه رسیده‌اند که میزان ابتلای کودکان و نوجوانان به این ویروس تقریبا هم‌سطح ابتلای بزرگسالان است با این تفاوت که عارضه‌های ناشی از آن در میان کودکان ونوجوانان ناملموس‌تر است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

جاستین لسلر، یکی از اعضای این گروه پژوهشی می‌گوید: «احتمال ابتلای کودکان به اندازه بزرگسالان است، اما علائم بیماری در آنها ظهور نمی‌کند»

به همین دلیل کودکان می‌توانند “ناقلان نامحسوس” این ویروس باشند.

نام‌گذاری از جانب سازمان بهداشت جهانی

پیش از پرداختن به نتایج بیشتری از پژوهش، توضیحات مختصری در باره نام ویروس و بیماری حاصل از آن ارائه می‌شود:

ویروس کرونا (Coronavirus) نامی کلی برای خانواده بزرگی از ویروس‌هاست که به‌طور طبیعی در پستان‌دارها و پرندگان شیوع پیدا می‌کند و از ویروس‌های سرماخوردگی معمولی تا ویروس‌های خطرناک‌‌تری مثل ویروس جدید را که “سارس کوو ۲” (Sars-CoV-2) نام‌گذاری شده دربر می‌گیرد.

از آنجایی که “سارس کوو ۲” تازه بروز کرده است، برای مدتی از آن به عنوان “ویروس کرونا نوظهور” نام برده می‌شد.

ابتلا به “سارس کوو ۲” باعث بروز عارضه‌های ملموس در همه بیماران نمی‌شود، بلکه برخی از آنها اصلا متوجه ابتلای خود نمی‌شوند.

در صورتی که این ویروس به ریه فرد مبتلا نفوذ کند و باعث بروز بیماری ریوی شود، این بیماری “کووید ۱۹” (Covid-19) نام دارد که مخفف Coronavirus-Disease-2019 (بیماری در برابر ویروس کرونا ۲۰۱۹ ) است.

به گفته کارشناسان، بروز بیماری‌های ریوی مانند ذات‌الریه یا سینه‌پهلو واکنش طبیعی بدن برای دفع ویروس است.

بهبودی بیش از نیمی از بیماران

پژوهشگران بین‌المللی نکته‌های زیر را در گزارش خود قید کرده‌اند:

متوسط سن بیماران ۴۵ سال بوده است، شمار زنان از مردان بیشتر بوده، حدود ۹۱ درصد از آنان عارضه‌های خفیف تا “متوسط” داشته‌اند، دوران ابتلا به طور متوسط ۳۲ روز بوده و نیمی از بیماران به‌طور کامل بهبودی یافته‌اند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

پژوهشگران به این نتیجه رسیده‌اند که بین هفت تا هشت درصد از یک هزار و ۲۸۶ فردی که با بیماران از نزدیک در تماس بوده‌اند، مبتلا شده‌اند.

در این راستا تصریح شده است، احتمال ابتلای افرادی که با بیماران در یک خانه زندگی می‌کنند “شش برابر” بیشتر از افرادی است که در بیرون از خانه با آنها در تماس نزدیک بوده‌اند.

مسافرت با فرد مبتلا در یک خودرو هم احتمال ابتلای همراهان در هر گروه سنی را به میزان زیادی بالا می‌برد. به همین دلیل کارشناسان بهداشت به افرادی که قصد سفر با وسایل نقلیه عمومی را دارند، استفاده از ماسک را توصیه می‌کنند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.