رسانه خبری پیامِ ایرانی

سخنرانی‌های دینی و جلسات قرآن در مساجد سعودی تا اطلاع ثانوی تعلیق شدمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

عبداللطیف بن عبدالعزیز آل الشیخ وزیر امور اسلامی، تبلیغ و ارشاد پادشاهی عربی سعودی شامگاه یکشنبه ۸ مارس ۲۰۲۰ دروس دینی، برنامه‌های تبلیغی، سخنرانی‌های دینی، جلسات بانوان و جلسات آموزش و حفظ قرآن در تمامی مساجد و اماکن دینی در سعودی را از ابتدای روز دوشنبه ۹ مارس ۲۰۲۰ تا اطلاع ثانوی تعلیق اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری سعودی (واس) این تصمیم با توجه به اصرار وزارت امور اسلامی، تبلیغ و ارشاد سعودی برای محافظت از بهداشت و سلامت طلبه‌های علوم دینی و حاضران و فعالان در اماکن دینی و تقویت تدابیر و اقدامات پیشگیرانه توصیه شده از سوی طرف‌های بهداشتی متخصص در پادشاهی عربی سعودی و در راستای تلاش‌ها به منظور کنترل انتشار ویروس جدید کرونا (COVID19) اتخاذ شده است.

از سویی وزارت آموزش سعودی پیش از این تحصیل در تمامی مدارس و مراکز تعلیمی و آموزشی را از ابتدای روز دوشنبه ۹ مارس ۲۰۲۰ و تا اطلاع ثانوی تعلیق اعلام کرد.

وزارت آموزش سعودی تاکید کرد که تصمیم به تعلیق تحصیل اقدامی پیشگیرانه است و همگان را به پایبندی به روش‌های پیشگیرانه و پیروی از تعلیمات و توصیه‌های بهداشتی برای منع انتشار ویروس کرونا ملزم می‌کند.

این وزارتخانه همچنین توضیح داد که تصمیم برای بازگشت به تحصیل از سوی کمیته مبارزه با ویروس کرونا مورد ارزیابی و اتخاذ خواهد شد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.