رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | تفهیم اتهام محمدجواد حق شناس در دادسرای فرهنگ و رسانه تهران


خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۱۲ خردادماه، محمدجواد حق شناس، عضو شورای شهر تهران، پس از حضور در دادسرای فرهنگ و رسانه تهران تفهیم اتهام و با تامین قرار آزاد شد. این اقدام در پی شکایت سپاه پاسداران و به دلیل درخواست مکرر وی مبنی بر انتشار آمار تفکیکی مبتلایان و جان باختگان بیماری کرونا صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از اسکان نیوز، روز دوشنبه ۱۲ خرداد ۹۹، محمدجواد حق‌شناس، عضو شورای شهر تهران پس از حضور در دادسرای فرهنگ و رسانه تهران در خصوص اتهام “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” مورد تفهیم اتهام قرار گرفت و با صدور و تامین قرار آزاد شد.

لازم به ذکر است که وی روز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت، با شکایت سپاه پاسداران و در پی دریافت احضاریه ای به به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده بود.

به گفته وی دلیل احضار، پافشاری و درخواست مکرر او مبنی بر اعلام آمار تفکیک شده مبتلایان و کشته‌شدگان بیماری کرونا در نطق دستوری ۱۹ فروردین ماه در شورای تهران بوده است.

لازم به ذکر است پیش از این نیز در تاریخ ۱۶ تیرماه ۱۳۹۸، محمد جواد حق شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در دادسرای ارشاد شعبه ۲ بازپرسی در خیابان بخارست حضور یافته و پس از چند ساعت بازداشت، تفهیم اتهام شده و نهایتاً با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.