رسانه خبری پیامِ ایرانی

سعودی مدارس و مراکز دانشگاهی را تا اطلاع ثانوی تعطیل کردمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

به منظور پیشگیری و ممانعت از انتشار ویروس جدید کرونا پادشاهی عربی سعودی شامگاه یکشنبه ۸ مارس ۲۰۲۰ اعلام کرد تحصیل در مدارس، مراکز آموزشی و دانشگاهی این کشور را از ابتدای روز دوشنبه ۹ مارس ۲۰۲۰ تا اطلاع ثانوی تعلیق می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) وزارت آموزش و پرورش سعودی اعلام کرد، دولت بنا به اقدامات و تدابیر پیشگیرانه توصیه شده از سوی طرف‌های بهداشتی متخصص در سعودی، در چارچوب تلاش‌های مستمر برای کنترل ویروس جدید کرونا (COVID19)، ممانعت از ورود و انتشارش در داخل کشور و با اصرار بر محافظت از بهداشت دانش آموزان، دانشجویان، کادرهای اداری و آموزشی در بخش‌های آموزشی عمومی و دانشگاهی، تصمیم گرفت تحصیل در تمامی مناطق و استان‌ها را از ابتدای روز دوشنبه ۹مارس ۲۰۲۰ تا اطلاع ثانوی مؤقتا تعلیق کند.

این تصمیم دولت سعودی تعطیلی تمامی مدارس، مراکز تحصیلی عمومی، محلی، دانشگاهی و همچنین مراکز عمومی آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی را شامل می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش سعودی همچنین دستور فعال سازی مدارس مجازی و آموزش از راه دور طی دوره تعلیق مؤقت مراکز آموزشی را صادر کرد تا از این طریق روند آموزشی به طور فعال ادامه یابد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.