رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا؛ کمترین میزان روزانه ابتلا در چین، محدودیت‌های بی‌سابقه در ایتالیا


محدودیت رفت و آمد در شهر ووهان چین ادامه داردحق نشر عکس
Getty Images

Image caption

محدودیت رفت و آمد در شهر ووهان چین ادامه دارد

تعداد موارد تاییدشده ابتلا به ویروس کرونا در چین در روز دوشنبه ۹ مارس (۱۹ اسفند) به ۴۰ مورد رسید که پایین‌ترین میزان از زمان آغاز شیوع این ویروس در چین است. ‌

به گزارش شینهوا، خبرگزاری دولتی چین، در شهر ووهان، محل آغاز شیوع ویروس کرونا، ۱۱ بیمارستان از ۱۶ بیمارستانی که به طور موقت در استادیوم‌ها یا مدرسه‌ها برای درمان و قرنطینه مبتلایان برپا شده بود، بسته شده است.

در کره جنوبی هم روز دوشنبه ۶۹ مورد تازه ابتلا ثبت شده است که کمترین میزان در دو هفته گذشته است.

در اروپا اما سرعت شیوع ویروس کرونا رو به افزایش است.

در ایتالیا که هم اکنون بزرگترین محل شیوع کرونا در اروپاست، شمار مبتلایان در روز یکشنبه با ۲۵ درصد افزایش به ۷۳۷۵ نفر رسید و شمار کشته‌ها با ۱۳۳ مورد تازه به ۳۶۶ رسید.

دولت ایتالیا روز گذشته تدابیر جدید و محدودیت‌های شدیدی را برای مهار گسترش ویروس کرونا در نظر گرفت؛ از جمله قرنطینه‌ اجباری در لومباردی در شمال ایتالیا و ۱۴ استان دیگر. این به این معنی است که ۱۶ میلیون نفر ساکن این مناطق برای خروج باید مجوز ویژه بگیرند.

مدرسه‌ها، باشگاه‌های ورزشی، موزه‌ها، کلوپ‌های شبانه و دیگر اماکن عمومی هم در تمام ایتالیا تعطیل شده است. این تدابیر تا سوم آوریل (۲۶ روز دیگر) برقرار خواهد بود.

گفته می‌شود محدودیت‌هایی که برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در ایتالیا اعمال شده از زمان جنگ جهانی دوم سابقه نداشته است.

حق نشر عکس
Reuters

Image caption

بازی یوونتوس و اینترمیلان بدون تماشاچی برگزار شد

در بریتانیا بوریس جانسون، نخست وزیر،‌ امروز در یک جلسه اضطراری شرکت می‌کند که در آن درباره اعمال تدابیر ویژه‌ برای کنترل شیوع ویروس کرونا (کووید -۱۹) تصمیم‌گیری می‌شود.

روز گذشته شمار مبتلایان در بریتانیا از ۲۰۹ نفر به ۲۷۸ نفر افزایش پیدا کرد که بالاترین میزان افزایش از زمان شیوع در بریتانیا بوده است. سومین بیمار هم بر اثر ابتلا به این ویروس در بریتانیا جان خود را از دست داد.

دولت بریتانیا برنامه‌ای چهار مرحله‌ای برای کنترل شیوع ویروس کرونا دارد و در حال حاضر در مرحله اول یعنی “مهار” قرار دارد. امروز درباره ورود به مرحله بعد یعنی مرحله “تاخیر” تصمیم‌گیری می‌شود. در این مرحله تدابیری برای “فاصله‌گیری اجتماعی” اعمال می‌شود که شامل ممنوعیت گردهمایی‌های بزرگ مانند مسابقات فوتبال، بسته شدن مدارس و تشویق به دورکاری است.

در بریتانیا بعضی از فروشگا‌ه‌ها به دلیل خرید بیش از اندازه مشتریان با کمبود بعضی از کالاها مواجه شده‌اند. تسکو، بزرگترین فروشگاه‌ زنجیره‌ای در بریتانیا، خرید بعضی اقلام از جمله پاستا، قوطی شیر،‌ کنسروهای سبزیجات و ژل‌های ضدعفونی دست را به چهار بسته برای هر نفر محدود کرده است.

در آلمان هم شمار مبتلایان رو به افزایش است و به ۱۱۱۲ نفر رسیده است.

در رومانی که ده‌ها نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند مسابقات فوتبال بدون تماشاگر برگزار می‌شود.

در آمریکا هم شمار مبتلایان به ۵۰۰ نفر رسیده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.