رسانه خبری پیامِ ایرانی

آنچه کرونا تا کنون با ایران کرده: خیابان‌هایی مملو از جنازهمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

شاید کسی باور نمی‌کرد، کرونا آنچنان ایران را درگیر خود کند که مردم این کشور حالا با جنازه‌هایی که هر از چندگاه روی پیاده‌روها پیدا می‌شود، قربانیانی که شمارشان هر ساعت بالاتر می‌رود، قبرستان‌هایی که دیگر قبر خالی ندارد و افقی که هیچ امیدی در آن نیست، آنچه در فیلم‌های تخیلی دیده‌اند، را در واقعیت و جلوی چشمان خود مشاهده می‌کنند.

در ساعات گذشته فعالان شبکه‌های اجتماعی ویدئویی از مردی در خیابان انقلاب شهر ساری منتشر کردند که گفته می‌شود به ویروس کرونا دچار شده، روی زمین افتاده و نفس‌های آخرش را می‌کشد، بدون آنکه آمبولانسی برای نجات او از راه برسد و یا دست مهربان رهگذری که دست او را بگیرد؛ شاید از ترس ابتلا به کرونا.

ویدئوی دیگری نیز از قم منتشر شد که داستان مردی را روایت می‌کند که ویروس کرونا جان مادرش را گرفته و فرصت اینکه برای آخرین بار او را در آغوش بگیرد، به او نداده است. این مرد رهبر، رئیس‌جمهوری و صدا و سیمای ایران را «کثافت و حرام‌خوار دروغگو» خواند و گفت که اجساد قربانیان در قم روی هم انباشته شده است.

همزمان مصطفی فقیهی، مدیر مسئول وبگاه «انتخاب» وزیر بهداشت ایران را مورد خطاب قرار داد و گفت که تعداد کشته‌های کرونا در ایران به ۲ هزار نفر نزدیک می‌شود و این رقم ۱۰ برابر آمار رسمی است.

فقیهی در صفحه توئیترش نوشت حالا که وزیر بهداشت حاضر به انتشار آمار نیست، او شخصا این کار را می‌کند و گفت که آمار کشته‌ها نزدیک ۲۰۰۰ نفر شده و تنها در استان‌های تهران و گیلان در روز گذشته ۱۳۰ نفر مرده‌اند.

محمد حسین قربانی، نماینده وزیر بهداشت روز یکشنبه ۸ مارس فاش کرد که تا کنون بیش از ۲۰۰ نفر تنها در استان گیلان بر اثر کرونا جان باخته‌اند، اما در همان روز کیانوش جهان‌پور سخنگوی وزارت بهداشت، تعداد کشته‌ها در کل ایران را ۱۹۴ نفر اعلام کرد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.