رسانه خبری پیامِ ایرانی

افزایش قربانیان ویروس کرونا در کردستان بە ۵٣ نفر


 

هەنگاو: افزایش شمارش قربانیان ویروس کرونا در شهرهای کردستان و شهرهایی کە درگیر این ویروس هستند.

با استناد بە آمار بە ثبت رسیدە در مرکز آمار هەنگاو، طی ٢۴ ساعت گذشتە دست کم ٩ شهروند دیگر در شهرهای ایلام، کرمانشاه، سنندج و سقز بە دلیل ابتلا بە بیماری کرونا جانشان را از دست دادەاند.

در فقدان سیستم اطلاع رسانی رسمی و قابل اعتماد، سازمان حقوق بشری هەنگاو با دریافت آخرین آمار و اطلاعات از منابع موثق، آمار فوت شدگان از ابتدای شیوع این ویروس در کردستان رابه شرح ذیل اعلام می دارد. شایان ذکر است کە هەنگاو به صورت منظم آخرین آمار مربوطه را برای آگاهی عموم به روز رسانی می کند.

با استناد بە آمار هەنگاو طی دو هفتە گذشتە دست کم ۵٣ مورد مرگ شهروندان بە دلیل ابتلا بە ویروس کرونا ثبت شدە است کە ١٠ نفر از آنها زن و ۴٣ نفر نیز مرد بودەاند.

 

تفکیک بر حسب استان ها

استان ایلام : ٧ مورد شامل (١ زن و ۶ مرد)

استان کرمانشاه: ١٧ مورد شامل (۴ زن و ١٣ مرد)

استان کردستان (سنندج): ٢۵ مورد شامل (۵ زن و ٢٠ مرد)

استان آذربایجان غربی (ارومیە): ۴ مورد شامل (۴ مرد)

 

شهرهای سقز و کرمانشاه بە ترتیب با ثبت ١٧ و ١۵ مورد مرگ در اثر ابتلا بە ویروس کرونا بیشترین آمار را داشتە و بقیە موارد در شهرهای ایلام (۶ مورد)، ملکشاهی (١ مورد)، سرپل ذهاب (١ مورد)، سنقر (١ مورد) ، سنندج (٧ مورد)، مریوان (١ مورد)، میاندوآب (١ مورد) و ارومیە(٣مورد) ثبت شدە است.

ثبت آمار مذکور از سوی هەنگاو در حالی است کە، وزارت بهداشت ایران تاکنون مرگ ١٢ نفر را در این شهرها اعلام کردە است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.