رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار


خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۱۸ اسفندماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر از جمله یک آتش نشان طی دو حادثه در شهرستان های قروه و رفسنجان دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، مسوول آتش‌نشانی شهرداری قروه در استان کردستان گفت: “یک کارخانه تصفیه روغن در شهرک صنعتی آونگان این شهرستان بر اثر نشت در شیر تخلیه روغن یکی از منبع ها، دچار آتش سوزی شد”.

سعید حسن بیگی گفت: “پس از اطفاٰ کامل حریق بدلیل اینکه منبع های دیگری هم کنار منبع آتش گرفته وجود داشت، نگرانی ما بر این بود که میزان حرارت افزایش پیدا کرده و به آن منبع‌ها هم برسد که خوشبختانه با همیاری واحدهای آتش نشانی این نگرانی رفع شد و اجازه ندادیم این اتفاق بیفتد”.

مسوول آتش نشانی قروه تاکید کرد: “بعد از خاموشی آتش به دلیل حرارت موجود، انفجار رخ داد و بر اثر این انفجار یکی از پرسنل آتش نشانی دچار مصدومیت شد که توسط نیروهای امدادی به بیمارستان منتقل شد”.

مصدومیت ۳ کارگر در رفسنجان

به گزارش اعتماد، محسن مرتضوی، ‎رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی شهرستان رفسنجان گفت: “طی تماسی از ایستگاه قطار جنت آباد با پایگاه جوادیه خبر آتش گرفتن یکی از دیزل های حامل مازوت قطار بافق-بندر عباس داده شد”.

خاطرنشان کرد: “پس از حضور اورژانس در صحنه و اقدام به موقع مامورین آتش نشانی و چکاب لوکوموتیوران‌ها و خدمه قطار هیچ مشکلی دال بر آسیب جدی دیده نشد و با اعلام رفع خطر از سوی مامورین آتش نشانی پس از مهار آتش و سرد کردن دیزل‌ها همه چیز به حالت عادی برگشت”.

مرتضوی افزود: “این حادثه ۳ مصدوم داشت که بصورت سرپایی مداوا شدند”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.