رسانه خبری پیامِ ایرانی

رقابت کرونایی نفس‌گیر ایران، ایتالیا و کره‌جنوبی برای رسیدن به چینمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

براساس آمارهای موجود چین کماکان با فاصله زیاد در صدر جدول کشورهای درگیر کرونا ایستاده و بیشترین تعداد مبتلا، بیشترین قربانی و بیشترین شفایافته را نیز در اختیار دارد، اما سه کشور ایران، ایتالیا و کره‌جنوبی با سرعت قابل توجهی در حال نزدیک شدن به چین هستند و رقابت تنگاتنگی میان این کشورها برای ایستادن در جایگاه دوم این فهرست وجود دارد.

آمار ارائه شده در وبگاه worldometers نشان می‌دهد که براساس آمار رسمی کشورها، ۱۱۱ هزار و ۹۴۸ نفر در جهان دچار ویروس کرونا هستند. ۳ هزار و ۸۹۳ نیز بر اثر این ویروس جان باخته و ۶۲ هزار و ۷۲۲ نفر نیز از این بیماری شفا یافته‌اند.

بر همین اساس در تاریخ ۹ مارس ۲۰۲۰ چین ۸۰ هزار و ۷۳۹ مبتلا به کرونا دارد. ۳ هزار و ۱۲۰ چینی نیز جان باخته و ۵۸ هزار و ۷۴۲ نفر نیز شفا یافته‌اند.

کره‌جنوبی که در حال حاضر در رده دوم جدول ایستاده ۷ هزار ۴۷۸ مبتلا، ۵۳ قربانی، و ۷ هزار ۲۵۹ شفا یافته دارد.

ایتالیا و ایران در رده‌های بعدی ایستاده‌اند. ایتالیا ۷۳۷۵ مبتلا و ایران ۷۱۶۱ مبتلا دارد. ۳۶۶ قربانی سهم ایتالیا و ۲۳۷ قربانی نیز سهم ایران است. در ایتالیا تنها ۶۲۲ نفر و در ایران ۲ هزار ۳۹۴ نفر شفا یافته‌اند.

سرعت مرگ و میر در ایران و ایتالیا نشان می‌دهد که یکی از این دو کشور به زودی کره‌جنوبی را از نظر مجموع آمار کنار زده و در جای دوم خواهد ایستاد. در حال حاضر نیز از نظر تعداد قربانیان ایتالیا در رده دوم، ایران رده سوم و کره‌جنوبی در رده چهارم ایستاده‌اند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.