رقابت کرونایی نفس‌گیر ایران، ایتالیا و کره‌جنوبی برای رسیدن به چینمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

براساس آمارهای موجود چین کماکان با فاصله زیاد در صدر جدول کشورهای درگیر کرونا ایستاده و بیشترین تعداد مبتلا، بیشترین قربانی و بیشترین شفایافته را نیز در اختیار دارد، اما سه کشور ایران، ایتالیا و کره‌جنوبی با سرعت قابل توجهی در حال نزدیک شدن به چین هستند و رقابت تنگاتنگی میان این کشورها برای ایستادن در جایگاه دوم این فهرست وجود دارد.

آمار ارائه شده در وبگاه worldometers نشان می‌دهد که براساس آمار رسمی کشورها، ۱۱۱ هزار و ۹۴۸ نفر در جهان دچار ویروس کرونا هستند. ۳ هزار و ۸۹۳ نیز بر اثر این ویروس جان باخته و ۶۲ هزار و ۷۲۲ نفر نیز از این بیماری شفا یافته‌اند.

بر همین اساس در تاریخ ۹ مارس ۲۰۲۰ چین ۸۰ هزار و ۷۳۹ مبتلا به کرونا دارد. ۳ هزار و ۱۲۰ چینی نیز جان باخته و ۵۸ هزار و ۷۴۲ نفر نیز شفا یافته‌اند.

کره‌جنوبی که در حال حاضر در رده دوم جدول ایستاده ۷ هزار ۴۷۸ مبتلا، ۵۳ قربانی، و ۷ هزار ۲۵۹ شفا یافته دارد.

ایتالیا و ایران در رده‌های بعدی ایستاده‌اند. ایتالیا ۷۳۷۵ مبتلا و ایران ۷۱۶۱ مبتلا دارد. ۳۶۶ قربانی سهم ایتالیا و ۲۳۷ قربانی نیز سهم ایران است. در ایتالیا تنها ۶۲۲ نفر و در ایران ۲ هزار ۳۹۴ نفر شفا یافته‌اند.

سرعت مرگ و میر در ایران و ایتالیا نشان می‌دهد که یکی از این دو کشور به زودی کره‌جنوبی را از نظر مجموع آمار کنار زده و در جای دوم خواهد ایستاد. در حال حاضر نیز از نظر تعداد قربانیان ایتالیا در رده دوم، ایران رده سوم و کره‌جنوبی در رده چهارم ایستاده‌اند.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *