رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | رهایی یک زندانی از اعدام در سنندج


خبرگزاری هرانا – یک زندانی زن در شهرستان سنندج که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، معاون قضایی رییس‌کل دادگستری کردستان در امور شوراهای حل اختلاف گفت: “مادر سنندجی که به دلیل قتل عمد محکوم به اعدام شده بود با تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف استان از پای چوبه دار رهایی یافت”.

برجعلی برهان پناه گفت: “سال ۱۳۹۵ زنی در یک  مشاجره خانوادگی زوج خود را به قتل رساند که پس از طی مراحل دادرسی نهایتا حکم اعدام در دادگاه کیفری یک استان کردستان صادر و پرونده به منظور اجرای حکم به شعبه اجرای احکام کیفری سنندج ارجاع شد”.

وی افزود : “در ادامه پرونده برای اخذ رضایت از خانواده اولیای دم به شعبه ویژه صلح و سازش کانون اصلاح و تربیت شورای حل اختلاف سنندج ارجاع شد که با تلاش مجدانه اعضای شعبه و برگزاری جلسات متعدد با خانواده اولیای دم در تاریخ ۱۴ اسفند سال جاری خانواده مقتول حاضر به اعلام رضایت و گذشت شدند”.

برهان پناه تصریح کرد: “این پرونده دهمین پرونده قتل عمد بود که امسال با تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف استان به صلح و سازش منجر شد”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.