ابراهیم یوسف‌‌زاده، رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی رشت می‌گوید وسایل بهداشتی برای پیشگیری از شیوع کرونا در میان بازنشستگان توزیع نشده و «تاکنون تعدادی از کارگران بازنشسته‌ شهرستان رشت که بین ۶۰ تا ۷۰ سال سن داشتند، به دلیل ابتلاء به ویروس کرونا فوت کرده‌اند».
رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی رشت تاکید کرده است تعداد بازنشستگانی که در روزهای گذشته جان خود را از دست داده‌اند، کم نیست و به ده‌ها نفر می‌رسد. تاکنون مرگ چندین نفر از آنها به علت ابتلاء به ویروس کرونا اثبات شده است. در موردِ سایرین هم نظر قطعی پزشک اعلام نشده است.
به گفته‌ی یوسف‌‌زاده در حالی که آمار بیماران مبتلا به کرونا در گیلان به صورت تصاعدی بالا می‌رود، تنها بیمارستان تامین اجتماعی این شهر به بیماران کرونا اختصاص یافته و بازنشستگان تامین اجتماعی که علائم ابتلاء به ویروس را داشته باشند، حتی نمی‌توانند در بیمارستان تامین اجتماعی بستری شوند.
بازنشستگان تامین اجتماعی رشت برای انجام کارهای اداری خود به کانون‌های بازنشستگی وابسته هستند و انبوهی از کارهای اداری انجام نشده دارند. اما یوسف‌‌زاده گفته است از آن جا که اقدامی برای ضدعفونی کردن این کانون‌ها از سوی وزارت بهداشت صورت نگرفته است، «قید کارهای اداری خود را زده‌اند». دفاتر کانون بازنشستگان نیز نیمه‌تعطیل شده است.