رسانه خبری پیامِ ایرانی

آمار واقعی مرگ‌ومیر کرونا در ایران ۲۰۰۰ نفر استمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

صاحب امتیاز خبرگزاری انتخاب با انتشار توئیتی اعلام کرد که آمار واقعی فوت‌شدگان بر اثر کرونا بسیار بیش از آمار اعلام شده از سوی وزیر بهداشت است و عدد واقعی آن حدود ۲۰۰۰ نفر است.

مصطفی فقیهی، صاحب امتیاز خبرگزاری انتخاب، دوشنبه ۹ مارس ۲۰۲۰، با انتشار توئیتی در صفحه شخصی خود، اعلام کرد که آمار واقعی مرگ‌ومیر در اثر کرونا بیشتر از آمار اعلام شده توسط وزارت بهداشت است.

او در این باره نوشت: «آقای نمکی! آمار واقعی مرگ‌ومیر را نمی‌گویی؟باشد من جای شما انجام وظیفه می‌کنم! مردم عزیز ایران! تعداد فوتی مشکوک به کرونا نزدیک به ۲۰۰۰ تن در کشور(یکدهم آمار رسمی)است که بیش از ۱۳۰نفر، تنها دیروز در تهران و گیلان فوت کرده‌اند!».

او در ادامه نوشت: «آقای نمکی!بیش از این نمک بر زخم مردم نپاش!».

این در حالی است که کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت، آخرین آمار کرونا در ایران را هفت هزار نفر اعلام کرد.

وی همچنین درباره فوتی‌های این بیماری نیز گفت: «متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته ۴۳ نفر از مبتلایان جدید کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۲۳۷ مورد رسید».

این نخستین باری نیست که وزارت بهداشت متهم به پنهان‌کاری در اعلام آمار واقعی مبتلایان و جان‌باختگان کرونا می‌شود.

مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس ایران نیز آمار مبتلایان به کرونا در ایران را غیرواقعی دانست و گفت که آمار ویروس کرونا در ایران «به شوخی» گرفته شده است.

همچنین نماینده رشت در مجلس هم آمار فوتی‌ها از سوی وزارت بهداشت را «چیزی شبیه شوخی» دانسته و وضعیت گیلان را وخیم توصیف کرده بود.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.