رسانه خبری پیامِ ایرانی

تجمع مالکان کارخانه ها و صنعت‌گران کشور در مقابل ساختمان بانک مرکزی تهران۹ ساعت،۲۲ دقیقه

استان وایر- روز شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸، جمعی از مالکان کارخانه‌ها و صنعت‌گران کشور در اعتراض به آن‌چه که غارت شدن سرمایه‌های‌ خود خواندند، در مقابل ساختمان بانک مرکزی تهران اقدام به برگزاری تجمع کردند.

به گفته معترضان، حدود سه هزار میلیارد تومان از سرمایه‌های آن‌ها از طریق تعدادی از صرافی‌های مورد تایید بانک مرکزی اختلاس شده است. به ادعای دولت، «سامانه نیما» با هدف شفاف‌سازی فرآیند واردات و صادرات راه‌اندازی شده است و نرخ‌گذاری ارز از کارکردهای اصلی این سامانه عنوان شده بود.
سامانه نیما به عنوان پل ارتباطی میان «سامانه جامع تجارت» (محل ثبت سفارشات بازرگانان) و لسامانه سنا» (محل مشاهده درخواست‌های خرید و فروش ارز توسط صرافان) عمل می‌کند.

پیش‌تر تابناک نوشته بود دلالان با ترفندی جدید برای کلاه‌برداری از واردکنندگان، دام خطرناکی این بار در نیما گسترانده‌اند و اکنون پرونده حدود ۵۰ وارد کننده رسمی مال‌باخته، منتظر تصمیم رییس کل بانک مرکزی و وزیر صمت است.

این سایت خبری افزوده بود: «مکانیزم‌های غیرشفاف و رانتی، امضاهای طلایی و بروکراسی‌های پیچیده دولتی در کنار سوءمدیریت و عدم نظارت بر چگونگی اجرای برخی سیاست‌های ارزی سبب شده‌اند تا بساط سوءاستفاده به خصوص از سوی دارندگان امضاهای طلایی در بدنه دولت هم‌چنان گسترده باشد و هر روز بخشی از آن نمایان شود.»

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.comمنبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.