رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | کولبر مصدوم شده در ارتفاعات مرزی مریوان جان خود را از دست داد


خبرگزاری هرانا – ساعاتی پیش کولبر ۲۱ ساله ای که در پی سقوط از ارتفاعات مرزی در مریوان مصدوم شده بود، به دلیل شدت جراحات وارده بر ناحیه سر جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کولبرنیوز، سیوان صیفی، کولبر ۲۱ ساله که از ارتفاعات اورمانات سقوط کرده بود، به دلیل شدت جراحات وارده بر ناحیه سر جان خود را از دست داد.

در پی این حادثه، که ساعت ۶ صبح امروز شنبه ۳ اسفندماه رخ داده بود، این کولبر جوان با حضور نیروهای امداد هوایی به  ای سی یو بیمارستان کوثر سنندج منتقل شده بود.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیشتر با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، قتل ۴۸ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۴ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی در محدوده غرب و شمال غربی کشور مستند شده است.

مطابق این آمار، در کنار افرادی که هویت آنان به عنوان کولبر روشن شده، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.