رسانه خبری پیامِ ایرانی

ویروس کرونا در ایران؛ نیشابور در وضعیت قرمز


ضدعفونی شدن معابر شهر نیشابورحق نشر عکس
YJC

Image caption

ضدعفونی شدن معابر شهر نیشابور

علیرضا قامتی، معاون استاندار و فرماندار شهرستان نیشابور گفته است که “پس از مشاهده اولین مورد بیماری در منطقه بلافاصله اقدامات لازم انجام و مناطق آلوده شناسایی” شده و “در حال حاضر وضعیت شهرستان قرمز اعلام شده است”.

آقای قامتی به ایسنا گفته است منشا این بیماری در نیشابور مربوط به سفر “هر ساله کاروان‌هایی به مناطق مختلف زیارتی از جمله قم” است که “امسال نیز در دی‌ماه و بهمن‎ماه تعدادی از کاروان‌ها برای زیارت به قم رفته بودند”.

به گفته این مقام ارشد دولتی: “شیوع این بیماری در مناطقی که کاروان‌ها بازگشتند از جمله دو تا سه روستا از بخش میان جلگه و یکی از شهرهای زبرخان کاملا مشاهده گردید”.

وی با قرمز اعلام کردن وضعیت شهرستان نیشابور گفت که “نیشابور جزء اولین شهرستان‌هایی بود که این ویروس در منطقه مشاهده شد”.

فرماندار شهرستان در خصوص وضعیت درمانی نیز می‌گوید: “اگر مکان‌های موجود پاسخگو نباشند، بیمارستان صحرایی در کنار سایر بیمارستان‌ها” راه اندازی می شود و “اگر هم جمعیت بیش از حد انتظار باشد، مجتمع‎های ورزشی پیش‌بینی شده است”.

وی در عین حال افزود که “فعلا ضرورتی به بیمارستان صحرایی نداریم”.

آقای قامتی گفته است که تاکنون ۳۵۵ نفر در این شهرستان بستری شده اند که ۶۵ درصد آنان بهبود یافته و به خانه بازگشته اند.

به گفته وی تاکنون ۹۶ نفر بیمار مشکوک به کرونا در نیشابور بستری شده است.

فرماندار نیشابور گفته است که آمار مبتلایان و جانباختگان را مشهد اعلام می کند “اما به طور قطعی ۴ نفر به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در شهرستان فوت شدند”.

وی همچنین گفت که “هیچ بیمار مبتلا به کرونا وارد شهرستان نشده و موضوعات مطرح شده فقط شایعه است”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.