رسانه خبری پیامِ ایرانی

بازگشت آرامش نسبی به بازارهای بورس پس از «دوشنبه سیاه»


Share

بازارهای بورس آسیا با این امید که دولت‌ها از محل مالیات‌های شهروندان مبالغ هنگفتی را برای مقابله با پیامدهای کرونا به اقتصاد تزریق کنند، در روز سه‌شنبه به آرامش نسبی رسیدند. قیمت نفت همچنان شکننده است.

بازارهای بورس آسیا (عکس: آرشیو)

به گزارش خبرگزاری رویترز انتظار می‌رود که بازارهای بورس آمریکا و اروپا نیز بعد از بازارهای آسیایی به آرامش برسند. همزمان قیمت نفت هم که به سبب فروپاشی اتحاد مسکو و ریاض حدود ۳۰ درصد سقوط کرده بود، ۷ درصد افزایش یافت. رویترز گزارش می‌دهد که قیمت نفت با این‌حال همچنان شکننده است.

پرزیدنت ترامپ، شامگاه گذشته در کارزار انتخاباتی خود اعلام کرده بود که تصمیمات مهمی برای حمایت از اقتصاد خواهد گرفت و با برخورداری از حمایت جمهوری‌خواهان مالیات‌ها را کاهش خواهد داد. رئیس جمهوری آمریکا در دو توییتر نوشت:

«خبر خوب برای مصرف‌کنندگان. قیمت سوخت رو به کاهش است.»

و در پیام دیگری گفت:

«عربستان سعودی و روسیه در حال مجادله بر سر عرضه نفت و قیمت آن هستند. این مسئله و “رسانه‌های جعلی” دلیل افت بازار [سهام] هستند.»

از سوی دیگر دولت ژاپن هم بیش از ۴ میلیارد دلار به مقابله با کرونا اختصاص داد. بازارهای سهام آسیا این سیگنال‌ها را به عنوان پیش‌درآمدی برای خروج از رکود درک کردند. شاخص بورس نیکی ژاپن که روز گذشته به پایین‌ترین میزان از سال ۲۰۱۷ تاکنون رسیده بود  ۰,۸۵ درصد افزایش یافت. شاخص بورس شانگهای ۱,۷ درصد و شاخص بورس استرالیا ۳,۱ درصد افزایش داشت.

انتظار می‌رود که با همه‌‌گیری جهانی کروناویروس اقتصاد جهانی دچار رکود شود. قیمت طلا که روز گذشته افزایش یافته بود یک درصد کاهش پیدا کرد.

بیشتر بخوانید:

بازار بورس هم دچار تنگ نفس شد

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.