رسانه خبری پیامِ ایرانی

صادق لاریجانی در قضیه طبری باید در صندلی متهم بنشیند 


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

یک تحلیلگر و سخنران اصولگرا با اظهارنظر درباره تخلفات و بازداشت اکبر طبری، از صادق لاریجانی خواست درباره اتهامات وارد شده به طبری پاسخگو باشد و تاکید کرد که لاریجانی باید در این پرونده روی صندلی متهم بنشیند.

یک ویدیو از لایو حسن عباسی در اینستاگرام منتشر شده که انتقادات شدید او را از لاریجانی‌ها نشان می‌دهد. او در سخنان خود با یادآوری ریاست علی لاریجانی بر مجلس گفت که ضریب فساد در این مدت در ایران کم نشد.

عباسی مشکل ایران را کمبود «مصلح اجتماعی» دانست در حالی که به گفته او «دانشمند» در این کشور زیاد است.

او سایر چهره‌های سیاسی شناخته شده در ایران که در حال حاضر جز مقامات علی نظام هستند یا در گذشته بودند را نام برد و آنها را نیز دانشمند و نه مصلح اجتماعی خواند.

او در ادامه با بیان اینکه کسی در جامعه ما به «محمد خاتمی، هاشمی رفسنجانی، علی لاریجانی، مهدی کروبی، ناطق نوری و به آقای آملی لاریجانی» مصلح اجتماعی نمی‌گوید افزود: «آقای روحانی نیز امروز به عنوان کسی که رئیس‌جمهور است، دانشمند نامیده می‌شود، هم دکترا دارد هم آیت‌الله است، اما مصلح اجتماعی نیست».

این تحلیلگر اصولگرا در ادامه گفت: «ما شخص اکبر طبری را به عنوان یک پدیده مخرب، به عنوان یک مفسد که عادی بوده مطالعه نمی‌کنیم، در محاکمه اکبر طبری حتما آقای آملی لاریجانی باید بیاید پاسخگو باشد در دستگاه قضا ایشون به عنوان کسی که شاهد بوده در این ماجرا بیاید در صندلی متهم بنشیند».

پرونده اکبر طبری، یکی از بزرگترین پرونده‌های فساد در ایران به شمار می‌آید. متهم ردیف اول این پرونده اکبر طبری معاون سابق قوه قضاییه در طول ریاست صادق آملی لاریجانی بود.

نخستین جلسه دادگاه بررسی این پرونده در ۷ ژوئن ۲۰۲۰ به ریاست قاضی بابایی تشکیل شد. در این جلسه نماینده دادستان با قرائت کیفرخواست متهمان را به «تشکیل شبکه چند نفری در ارتشا متهم کرد. دستکم چهار نفر از متهمان این پرونده حسن نجفی (متهم ردیف دوم)، مصطفی نیاز آذری (متهم ردیف پنجم)، محمد انوشه (متهم ردیف هفتم) و غلامرضا منصوری (متهم ردیف نهم) در خارج از ایران به سر می‌برند و به گفته دادستانی متواری‌اند؛ و دستکم چهار تن از دیگر متهمان این پرونده از جمله رسول دانیال‌زاده، متهم ردیف چهارم که چند ماه پیش بازگشتش به ایران خبرساز شده بود و بیژن قاسم‌زاده، بازپرس پیشین دادسرای رسانه که قبلاً حکم فیلتر تلگرام و احکامی را علیه امیرحسین مقصودلو معروف به تتلو صادر کرده بود، با قرار وثیقه آزاد هستند.

پس از مطرح شدن اتهامات علیه طبری، صادق آملی لاریجانی، رئیس سابق قوه قضاییه و رئیس کنونی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در این باره گفت: «برخی از اتهامات مطرح‌ شده درباره معاون اجرایی حوزه ریاست قبلا در دادسرا بررسی شده و کذب‌ بودن آن محرز شده بود. رئیس قوه قضائیه پیشین هم خود مستقلا آنها را بررسی و خلاف ‌بودن آنها برای او محرز شده بود. مدعیان اگر مدعی وجود اتهاماتی دیگر هستند چرا در طور ۱۰ سال آنها را با رئیس قوه قضائیه در میان نگذاشته‌اند؟»

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.