رسانه خبری پیامِ ایرانی

وزیر خارجه آلمان ایران را به ″گسترش یهودی‌ستیزی″ متهم کرد | جهان | DWوزیر خارجه آلمان با اشاره به سخنان حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد ضرورت نابودی اسرائیل، ایران را به “گسترش یهودی‌ستیزی” متهم کرده است.

هایکو ماس که پیش از این سخنان رژیم ایران در مورد “نابودی اسرائیل” را تنها “ضد اسرائیلی” نامیده بود این بار در گفت‌وگو با روزنامه اسرائیلی “جروزالم پست” چنین گفتاری را “یهودی‌ستیزانه” خوانده است.

پایگاه خبری “المصدرنیوز” که طرفدار رژیم بشار اسد در سوریه است دوشنبه ۱۸ خرداد (هشتم ژوئن) گزارشی از پیامی منتشر کرد که در آن حسین سلامی بر “نابودی” اسرائیل تأکید کرده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

به گزارش فارس، سلامی بعد از درگذشت رمضان عبدالله شلح، دبیرکل پیشین جنبش جهاد اسلامی فلسطین پیام تسلیتی به زیاد نخاله، دبیرکل کنونی این گروه نوشت و در آن اسرائیل را “غده سرطانی” نامید. او تأکید کرد که این “غده” باید از منطقه “دفع” شود.  

هایکو ماس که به اسرائیل سفر کرده به “جروزالم پست” در مورد سخنان سلامی گفت: «چنین اظهاراتی قطعا غیر قابل قبول‌اند. ما قویا خواست نابودی اسرائیل، مشروعیت بخشیدن به تروریسم و گسترش محتوای یهودی‌ستیزانه را محکوم می‌کنیم.»

حسین سلامی در سپتامبر سال ۲۰۱۹ نیز در مراسم افتتاحیه بیست‌وسومین مجمع فرماندهان و مسئولان سپاه در یک سخنرانی رژیم اسرائیل را “منحوس” نامید و گفت، در گام اول انقلاب اسلامی “ظرفیت انهدام” این رژیم فراهم شده و در گام دوم باید این رژیم “از جغرافیای عالم حذف شود.”

او همچنین تأکید کرد که این هدف “آرمان و رؤیا” نیست و “دست‌یافتنی” است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

 “جروزالم پست” می‌نویسد، در سال گذشته دیدگاه دولت آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان را در مورد این سخنان سلامی جویا شده و دولت آلمان این سخنان را مصداق “ضدیت با اسرائیل” دانسته نه مصداق “یهودی‌ستیزی.”

این روزنامه ادامه می‌دهد: «روشن نیست چه عاملی باعث تغییر موضع بارز دولت آلمان در این باره شده است.»

آلمان چندی پیش حزب‌الله لبنان که تحت حمایت ایران است را سازمانی “تروریستی” اعلام و فعالیت این گروه در خاک خود را ممنوع کرد. هایکو ماس در توییتی در مورد این تصمیم نوشته بود: «حزب‌الله حق موجودیت اسرائیل را انکار می‌کند.»

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.