رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد


خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، شماری از اهالی روستای غوری از توابع بخش مشکان واقع در شهرستان نی ‌ریز در محل معادن در منطقه حفاظت شده بهرام و جمعی از دست فروشان آبادان در خیابان لین یک احمدآباد این شهر در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، طی روزهای گذشته شماری از اهالی روستای غوری از توابع بخش مشکان واقع در شهرستان نی ‌ریز، با تجمع در محل معادن در منطقه حفاظت شده بهرام، خواستار تامین حقوق اهالی بومی و ساکنان این روستا شدند.

حمید ظهرابی، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس در این خصوص گفت: “این فعالیت های اکتشاف مربوط به مجوز مطالعات اکتشافی پهنه بهرام گور است که بر اساس توافقنامه وزارت صمت و سازمان حفاظت محیط زیست مقرر بوده نسبت به حفر گمانه با هدف ارزیابی دقیقتر ذخایر معدنی در منطقه انجام گیرد”.

وی افزود: “روستاییان مطالبه پرداخت حقوق عرفی مرتع داران را می کنند، بر اساس توافق وزارت صمت و سازمان حفاظت محیط زیست قرار بود در ۶ پهنه اکتشافی مطالعات توسط ایمیدرو انجام شود”.

حمید ظهرابی ادامه داد: “این تصمیمات اخیرا مجددا بازنگری شده و در سه پهنه اجازه مطالعات صادر گردیده و سه پهنه نیز حذف شده است، در سال ۹۴ تفاهم نامه ای بین سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت صمت برای مطالعات اکتشافی در ۶ پهنه صادر شده بود که در راستای تعامل طرفین سه پهنه که حساسیت کمتری از نظر زیستگاهی دارند اجازه تکمیل مطالعات اکتشافی توسط سازمان حفاظت محیط زیست صادر گردیده است”.

لازم به ذکر است، این تجمع با دخالت ماموران انتظامی پایان یافته است.

تجمع دست فروشان آبادان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، دیروز پنجشنبه ۲۲خرداد ۱۳۹۹، جمعی از دست فروشان آبادان برای دومین وز متوالی در خیابان لین یک احمدآباد این شهر دست به تجمع زدند.

این تجمع کنندگان دلیل اعتراض خود را برخورد توام با خشونت ماموران شهرداری عنوان کرده اند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.