رسانه خبری پیامِ ایرانی

ترامپ: حاضرم شکست انتخاباتی را بپذیرم | جهان | DW


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا یک روز پس از ابراز نگرانی جو بایدن در مورد احتمال سر باز زدن او از قبول شکستی انتخاباتی به اظهارات هشدار‌آمیز رقیب خود واکنش نشان داد.

ترامپ جمعه ۲۳ خرداد (۱۲ ژوئن) در گفت‌وگویی با شبکه خبری فاکس نیوز گفت: «اگر [در انتخابات] برنده نشوم، خب برنده نشده‌ام. می‌دانید، منظورم  این است که کارم را ادامه می‌دهم و به چیزی‌های دیگر می‌پردازم».

رئیس جمهوری آمریکا در عین حال گفت که شکست‌اش در انتخابات ریاست جمهوری “رویدادی بسیار غم‌انگیز” برای ایالات متحده خواهد بود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

جو بایدن، رقیب ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

جو بایدن، رقیب ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا یک روز پیش از آن در برنامه‌ای تلویزیونی ابراز نگرانی کرده بود که ترامپ ممکن است، “زیر بار شکست احتمالی در انتخابات ماه نوامبر نرود و برای مصادره کردن نتیجه به نفع خود تلاش کند”.

طبق نتایج نظرسنجی‌ای که شبکه خبری سی‌ان‌ان (CNN) روز پنج‌شنبه (۲۲ خرداد / ۱۱ ژوئن) آن را منتشر کرد، جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده از رقیب خود، دونالد ترامپ پیش افتاده است.

بایدن در نظرسنجی تازه شبکه سی‌ان‌ان ۱۴ درصد از رقیب خود دونالد ترامپ پیشی گرفته است. این پیشتازی با انتقادهای روزافزون از برنامه مدیریت بحران ترامپ که منتقدان آن را ناکارآمد ارزیابی می‌کنند، بی‌ارتباط نیست.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

جو بایدن همزمان با بهبود جایگاهش در نظرسنجی‌ها حمله به ترامپ را تشدید کرده است. نامزد دموکرات‌ها از تهیه نقشه‌ای برای احیای اقتصاد ایالات متحده خبر داده که مطابق آن شهروندان آمریکا مجبور نباشند میان سلامت و تامین نیازمندی‌های ابتدایی خود یکی را انتخاب کنند.

پنجاه و نهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است در تاریخ ۳ نوامبر ۲۰۲۰ (برابر با ۱۳ آبان ۱۳۹۹) برگزار شود.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.