رسانه خبری پیامِ ایرانی

انفجار در خوست افغانستان؛ هشت نفر به شمول یک عضو حزب اسلامی کشته شدند


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

مقام‌های امنیتی ولایت خوست در جنوب‌شرق افغانستان شنبه ۱۳ ژوئن تایید کردند، در نتیجه یک حمله انفجاری در این ولایت هشت نفر به شمول عبدالولی اخلاص نامزد پیشین مجلس نمایندگان و عضو حزب اسلامی کشته شدند و یک نفر دیگر زخم برداشت.

به گزارش روزنامه «اطلاعات روز»، عادل حیدر سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت خوست با تایید این خبر گفت، این رویداد دیشب (شامگاه جمعه) در ولسوالی علی شیر این ولایت رخ داد.

تا کنون کدام فرد یا گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

در یک خبری دیگر، مقام‌های امنیتی ولایت غور افغانستان امروز شنبه اعلام کردند که در نتیجه حمله طالبان به پاسگاه امنیتی پولیس در ولسوالی «پسابند» این ولایت هفت سرباز پولیس کشته شدند، یک تن زخمی و یک تن دیگر ناپدید شده‌است.

فخرالدین فرمانده پولیس ولسوالی پسابند ولایت غور می‌گوید، جنگجویان طالبان دیشب در منطقه «آبک» این ولسوالی بالای پاسگاه نیروهای پولیس حمله کردند که ملا احمد شاه معاون والی نام نهاد(خودخوانده) طالبان برای غور، ملا مصطفی و میاخیل از فرماندهان طالبان این حمله را رهبری کردند.

گروه طالبان هنوز دراین مورد چیزی نگفته است.

گفتنی است که این حمله طالبان در شرایطی رخ داده که هفته گذشته حکومت افغانستان و نمایندگان طالبان از پیشرفت در روند مبادله زندانیان و احتمال آغاز مذاکرات بین‌الافغانی سخن زده بودند.

محمد اشرف اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان پنج‌شنبه ۱۱ ژوئن اعلام کرده بود، بزودی زمان و مکان آغاز مذاکرات بین‌الافغانی اعلام خواهد شد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.