رسانه خبری پیامِ ایرانی

ادامه روند افزایش آمار کرونا در ایران و هشدار روحانی


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

سخنگوی وزارت بهداشت ایران از افزایش ۷۱ نفر دیگر به آمار رسمی جان‌باختگان و ۲۴۱۰ نفر دیگر به‌شمار رسمی مبتلایان کرونا در ایران خبر داد.

به گفته سیما لاری در شنبه۱۳ ژوئن، با اضافه شدن این آمار طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در ایران تاکنون به ۱۸۴ هزار و ۹۵۵ نفر و شمار جان باختگان این بیماری به ۸۷۳۰ نفر رسید.

او افزود که از میان مبتلایان جدید، ۷۱۴ نفر نفر بستری و ۱۶۹۶ نفر موارد سرپایی یا در تماس با مبتلایان بودند.

بر اساس آخرین گزارش‌ها وضعیت استان‌های هرمزگان، خوزستان، خراسان رضوی و بوشهر کماکان قرمز است.

لاری از شهروندان ایران خواست مراقب سلامت افراد دارای بیماری زمینه‌ای قلبی، تنفسی، فشار خون و سالمندان باشند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

خبرگزاری ایرنا نیز به نقل از علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با ویروس کرونا در تهران آورده‌است که «در این کلان‌شهر با یک ثبات ملایم در مواجهه با بیماری کرونا مواجه هستیم».

زالی در در حاشیه جلسه ویدئوکنفراس ستاد ملی کرونا با استانداران به خبرنگاران گفت که طی ۲۴ ساعت گذشته، «تفاوت چشمگیری در زمینه تعداد بستری و فوت بیماران کرونایی» در تهران وجود نداشته‌است.

گفتنی است که وزارت بهداشت ایران دیگر آمار ابتلا و مرگ ناشی از کرونا را به تفکیک استان‌ها اعلام نمی‌کند و دسترسی به این آمار برای بررسی اظهارات زالی امکان‌پذیر نیست.

وی با این حال تأکید کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته «۱۸۶ بیمار جدید در بخش عادی و ۷۰ بیمار هم در بخش‌های ویژه بیمارستان‌های پایتخت بستری شدند.»

او د رعین حال هشدار داد که «این شرایط می‌تواند شکننده باشد زیرا بیش از پنج درصد از افرادی که برای تست کرونا به بخش‌های درمانگاهی تهران در ۲۴ ساعت گذشته مراجعه کردند، بستری شدند که قبلا ۳٫۵ درصد بود.»

انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران هم در این جلسه تأکید کرده که «روند شیوع بیماری و مرگ و میر ما افزایش یافته‌است و همان وضعیت گذشته وجود دارد.»

حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران هم روز شنبه ۱۳ ژوئن نیز در این جلسه گفت که رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم از ۸۰درصد در اردیبهشت به ۲۰ درصد در اواسط خرداد کاهش یافته و به همین دلیل بار دیگر نسبت به بازگشت محدودیت‌ها هشدار داده‌است.

خبرگزاری مهر نیز در گزارشی از قول قاسم جان‌بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت نوشت: «تداوم بی‌توجهی به شیوه‌نامه‌های بهداشتی می‌تواند منجر به شیوع بیشتر این بیماری و اوج دوباره آن در آینده نزدیک شود.»

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.