رسانه خبری پیامِ ایرانی

محمد کلهر، کودک مجرم لرستانی در آستانە اعدام قرار دارد


 

هەنگاو: محمد کلهر جوان اهل استان لرستان کە پیشتر در زمانی کە کمتر از ١٨ سال سن داشتە معلمش را بە قتل رساندە و بە اعدام محکوم شدە بود، ادر آستانە اجرای حکم اعدام قرار دارد.

برپایە گزارش سازمان حقوق بشری هەنگاو،  حسن آقاخانی، وکیل مدافع محمد، درباره آخرین وضعیت این پرونده بە روزنامە شرق گفتە است: «متأسفانه به خانواده محمد خبر دادند که حکم به‌زودی اجرا می‌شود و همین نگرانی‌های زیادی را برای ما ایجاد کرده است.“

محمد کلهر، نوجوان محکوم به اعدام کە در هنگام ارتکاب جرم در مورخەی اول آذرماه ١٣٩٣ تنها ١۵ سال سن داشت، هم اکنون در زندان مرکزی بروجرد کە مخصوص بزرگسالان می باشد، بەسر می برد.

این نوجوان به اتهام قتل معلم فیزیکش بازداشت شدە و از سوی دادگاه حکومت بدون در نظر گرفتن سنش به اعدام محکوم شدە بود.

بە گفتە آقاجانی،  محمد بنابر نظر پزشکی قانونی، دچار اختلال عقلی است و کمیسیون پزشکی هم این موضوع را تأیید کرده است او در زمان قتل ۱۵ ساله بود و دچار افسردگی نیز هست، اما متأسفانه خانواده‌اش متوجه این موضوع نشده بودند. 

صدور احکام اعدام برای نوجوانان زیر سن قانونی در ایران در حالیست کە در سال ١٣٧٢ ایران معاهدەنامەی سازمان ملل متحد در این خصوص را امضا کردە است کە بە اساس آن حکم اعدام و صدور حبس مادام العمر برای نوجوانان زیر ١٨ سال ممنوع میباشد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.