رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | از ابتدای سال جاری تاکنون؛ رهایی ۱۱ زندانی از اعدام در کرج


خبرگزاری هرانا – مدیر ندامتگاه مرکزی کرج از رهایی ۱۱ زندانی در این شهر که پیشتر از بابت اتهام «قتل» به اعدام محکوم شده بودند، خبر داد. به گفته وی از ابتدای سال جاری تاکنون، هفت پرونده مشروط به اخذ دیه و چهار پرونده نیز بدون اخذ دیه، به رضایت اولیای دم ختم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از آفتاب، مدیر ندامتگاه مرکزی کرج از اخذ ۱۱ مورد گذشت شاکی از اجرای حکم اعدام از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

ایرج فتاحی با اعلام این خبر گفت: “به همت مددکاران ندامتگاه مرکزی کرج و قاضی شعبه ۶ اجرای احکام کیفری کرج و با جلب رضایت اولیای دم، حکم اعدام مددجو «س.خ» در آخرین لحظات و پای چوبه دار لغو و به پرداخت دیه تبدیل شد”.

این مسئول ادامه داد: “این متهم سال ۹۱ به خاطر درگیری‌های شخصی با یکی از اقوامش، وی را با سلاح گرم به قتل می‌رساند و طی این سال‌ها مددکار زندان به دنبال اخذ رضایت از اولیای دم بوده است”.

فتاحی در خصوص اجرای حکم روز گذشته که منجر به اخذ رضایت شد افزود: “پس از مذاکره نهایی با اولیای دم که تا پای چوبه دار کشیده شد و چهار ساعت نیز به طول انجامید، مقرر شد اولیایی دم با اخذ دیه با مبلغ مورد مصالحه این زندانی را عفو نمایند”.

وی در پایان گفت: “از ابتدای سال توانسته‌ایم در هفت پرونده مشروط به اخذ دیه و چهار پرونده نیز بدون اخذ دیه، رضایت اولیای دم را جلب کنیم”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.