رسانه خبری پیامِ ایرانی

گسترش کرونا در افغانستان؛ شمار مبتلایان از مرز ۲۴ هزار نفر گذشت


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان شنبه ۱۳ ژوئن اعلام کرد، در ۲۴ ساعت گذشته ۵۵۶ مورد مثبت تازه ویروس کرونا در ولایت‌های مختلف این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به ۲۴ هزار و ۱۰۲ نفر رسید.

به گزارش منابع خبری، این وزارت اضافه کرد، در ۲۴ ساعت گذشته پنج بیمار کرونا در این کشورجان‌باختند و ۲۷۳ بیمار دیگر بهبود یافتند که با ثبت این موارد شمار مجموع جان‌باختگان به ۴۵۱ نفر و بهبودیافتگان به چهار هزار و ۲۰۱ نفر رسید.

وزارت صحت عامه افغانستان از شهروندان این کشور خواسته«با رعایت فاصله فزیکی، پوشیدن ماسک، رعایت بھداشت با شستن مکرر دست‌ھا با آب و صابون و یا پاک کردن دست‌ھا با محلول ضد عفونی‌کنندہ الکول‌دار سھم خویش را در کاھش ابتلا به این مرض مھلک ادا کردہ و باعث نجات جان خویش و کارمندان صحی و خدماتی شوند».

گفتنی است که دراین روزها آمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان با گذشت هر روز افزایش می‌یابد و بیشتر کاربران افغان در شبکه‌های اجتماعی نیز در این روزها به‌گونه بی‌سابقه خبرهای از جان‌باختن و یا مبتلا شدن عزیزان شان به ویروس کرونا را نشر می‌کنند و یاهم تجارب شان را از چگونگی سپری کردن دوره بیماری‌اش را شریک می‌نمایند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.