رسانه خبری پیامِ ایرانی

فرمانده نیروی انتظامی می‌گوید برخی از آتش‌سوزی‌های اخیر عمدی بود


Share

آتش‌سوزی‌های زنجیره‌ای در یک ماه گذشته بخش‌هایی از جنگل‌ها و مراتع زاگرس، خایئز و دنا را از بین برد. در تهران نیز پارک جنگلی چیتگر آتش گرفت. فرمانده پلیس ایران می‌گوید: بخشی از این آتش‌سوزی‌ها عمدی بود.

آتش‌سوزی در منطقه حفاظت‌شده خائیز ـ عکس از خبرگزاری مهر

حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی ایران صبح یکشنبه ۲۵ خرداد در رابطه با آتش‌سوزی‌های یک ماه گذشته که بخشی از منابع طبیعی ایران را از بین برد، گفت: «بخشی از این اتفاقات غیرعمدی بوده و در مواردی عمدا صورت گرفته است».

او جزئیات بیشتری در این باره بیان نکرد و تنها از «شناسایی و دستگیری تعدادی» در این رابطه خبر داد و تنها به این بسنده کرد که: «بررسی‌ها ادامه دارد» و «بزودی نتایج تحقیقات، بررسی‌ها و اقدامات پلیس اعلام می‌شود».

در یک ماه گذشته بخش‌های از جنگل‌ها و مراتع زاگرس در گچساران، دنا و خائیز در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و بوشهر و همچنین پارک جنگلی چیتگر در تهران آتش گرفت.

مقام‌های محلی در استان کهگیلویه و بویراحمد پیش از این آتش‌سوزی خائیز و گچساران را ناشی از «اختلاف‌های دو فرد» دانسته و آتش‌سوزی در دنا را به «ِیک موتورسورا که برای شکار به کوه رفته بود» نسبت داده بودند.

براساس گزارش رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران آتش نزدیک به ۸۰۰ هکتار از جنگل‌های خائیز و گچساران را از بین برده است. مهار آتش در این دو منطقه به دلیل پرداخت نشدن بدهی سازمان جنگل‌ها و منابع طبیعی به وزارت دفاع و اعزام نشدن بالگرد تا چند روز طول کشید.

در همین زمینه:

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.