رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا؛ چین از بیشترین موارد ابتلا در دو ماه گذشته خبر داد


بازار فنگتای، بزرگترین بازار عمده فروشی در پکن استحق نشر عکس
Getty Images

Image caption

بازار فنگتای، بزرگترین بازار عمده فروشی در پکن است

چین از ۵۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در روز یکشنبه ۱۴ ژوئن (۲۵ خرداد) خبر داده که این بالاترین تعداد مبتلایان جدید از ماه آوریل در این کشور محسوب می‌شود.

پیدا شدن موارد جدید ابتلا نگرانی‌هایی را نسبت به شیوع موج دوم کرونا در این کشور ایجاد کرده است.

کمیته بهداشت ملی چین گفته که ۳۶ مورد جدید ابتلا در نتیجه انتقال ویروس در پکن بوده است.

مقامات بهداشتی پکن هم بعدا اعلام کردند که تمامی این موارد با بازار “فنگتای” در این شهر مرتبط بوده‌اند. این بازار در جنوب شرقی پایتخت چین واقع است.

روز گذشته اعلام شد که منطقه فنگتای در پکن، پایتخت، به دنبال مشاهده موارد بیشتر ابتلا به ویروس کرونا در وضعیت اضطراری قرار گرفت.

بدنبال پیدا شدن این موارد، محدودیت‌های تازه ای در یازده منطقه مسکونی در نزدیکی این بازار به مورد اجرا گذاشته شد و از ساکنان این مناطق خواسته شده تا در خانه های خود بمانند.

در حال حاضر بخش‌های فروش گوشت در این بازار بزرگ تعطیل شده و خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفته که صدها پلیس و نیروی امنیتی دسترسی به این منطقه را مسدود کرده‌اند.

مقامات گفته‌اند هر کسی که در این بازار کار می‌کند و یا در مناطق اطراف این بازار زندگی می‌کند باید تست کرونا بدهد. علاوه بر این از کسانی که از ۳۰ ماه گذشته میلادی ( ماه مه) به این بازار رفته‌اند هم خواسته شده که تست کرونا بدهند.

اولین بار ویروس کرونا در یک بازار غذاهای دریایی در ووهان، مرکز استان هوبی در اواخر سال گذشته میلادی مشاهده شد.

دولت چین می‌گوید در این کشور ۴۶۳۴ نفر به خاطر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند اگرچه تردیدهایی نسبت به صحت این آمار اعلام شده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.