رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | اعتراضات آبان؛ دادگاه تجدید نظر سه شهروند در کرمانشاه را مجموعا به ۱۰ سال و ۴ ماه حبس محکوم کرد


خبرگزاری هرانا – احکام صادره علیه خلیل اسدی و مهدی ابدالی، شهروندان اهل کرمانشاه در دادگاه تجدیدنظر به ترتیب به سه ماه و یک روز و یک ماه حبس تعزیری کاهش یافت. همزمان حکم ده سال حبس تعزیری صادره علیه یک شهروند دیگر به نام صحبت امیدی توسط دادگاه تجدید نظر عینا تایید شد. این شهروندان پیشتر در جریان اعتراضات آبان‌ ۹۸، بازداشت و توسط شعبه سوم دادگاه انقلاب کرمانشاه مجموعا به ۱۷ سال و ۶ ماه حبس محکوم شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، سه شهروند اهل کرمانشاه در دادگاه تجدید نظر مجموعا به ۱۰ سال و ۴ ماه حبس محکوم شدند.

بر اساس این گزارش، حکم صادره در دادگاه بدوی علیه “خلیل اسدی” در دادگاه تجدیدنظر کرمانشاه به سه ماه و یک روز و حکم “مهدی ابدالی” نیز به یک ماه حبس کاهش یافته است.

همچنین حکم ده سال حبس یک شهروند دیگر به نام “صحبت امیدی” نیز در دادگاه تجدیدنظر عینا تایید شده است.

لازم به ذکر است این سه شهروند پیشتر در شعبه سوم دادگاه انقلاب کرمانشاه به مجموعا به ۱۷ سال و ۶ ماه حبس محکوم شده بودند.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروندان روز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه ۹۸، در دادگاه انقلاب کرمانشاه برگزار شده بود.

این سه شهروند به همراه یک تن دیگر به نام محی الدین اصغری، اواخر آبان ماه و اوایل آذرماه ۹۸ و پس از اعتراضات سراسری آبان ماه در واکنش به افزایش قیمت بنزین توسط نیروهای اطلاعات سپاه نبی اکرم استان کرمانشاه بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد در کرمانشاه منتقل شده بودند.

گفتنی است که محی‌الدین اصغری و صحبت امیدی اواسط دی‌ماه با سپردن قرار وثیقه‌ ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شدند.

مهدی ابدالی نیز که در جریان اعتراضات آبان‌ماه هدف اصابت گلوله قرار گرفته و بازداشت شده بود، پس از سپری‌ کردن ۲۵ روز در بازداشگاه اطلاعات و ۵ روز در زندان دیزل‌آباد با سپردن وثیقه‌ی ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

همچنین خلیل اسدی نیز که روز ۲۹ آبان‌ماه در محل سکونتش در جعفرآباد کرمانشاه بازداشت و در تاریخ ۲ دی‌ماه به زندان دیزل‌آباد منتقل شده بود، بهمن ماه ۹۸ از زندان دیزل‌آباد آزاد شد.

با احتساب ایام بازداشت قبل از صدور حکم، خلیل اسدی و مهدی ابدالی احکام حبسشان را سپری کرده‌اند.

لازم به یادآوری است از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ معترضان در واکنش به افزایش قیمت بنزین در شهرهای مختلف به خیابان آمدند. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در روز اول جمعه ۲۴ آبان ماه در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز روز دوشنبه ۴ آذرماه، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد.

نسخه کامل گزارش هرانا از این اعتراضات را تحت عنوان “آبان خونین” می‌توانید در این لینک مطالعه کنید.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.