رسانه خبری پیامِ ایرانی

در سال گذشته در آلمان ۴۳ نفر با گلوله پلیس کشته و زخمی شدند | آلمان | DWبنا به گزارشی تازه مأموران پلیس آلمان در سال گذشته ۶۷ بار به سوی مردم تیراندازی کرده‌اند که در اثر آن ۱۴ نفر کشته و ۲۹ نفر زخمی شده‌اند. بنا به گزارش نسخه یکشنبه‌های نشریه بیلد (بیلد آم زونتاگ) که بر پایه آمار ایالت‌ها و همچنین پلیس فدرال تنطیم شده، در سال ۲۰۱۸ نیز در آلمان روی هم یازده نفر بر اثر تیراندازی پلیس جان خود را از دست داده‌اند.

روشن است که آمار قربانیان در ایالات متحده خیلی بالاتر است. آمریکا حدود چهار برابر آلمان جمعیت دارد و سالانه نزدیک هزار نفر بر اثر شلیک مأموران پلیس جان می‌دهند. 

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

درخواست‌هایی برای بررسی گرایش به نژادپرستی یا بیگانه‌ستیزی در پلیس آلمان نیز وجود دارد.

در همین راستا زاسکیا اِسکِن، رئیس حزب سوسیال دموکرات آلمان، خواهان تحقیقات مستقل درباره افراد پلیس شده است. خانم اسکن درباره گرایش به نژادپرستی و آمادگی به خشونت در میان مأموران پلیس ابراز نگرانی کرده است.

منابع وابسته به پلیس این اتهام‌ها را رد می‌کنند. دیتمار شلیف، معاون ریاست سندیکای فدرال پلیس آلمان، به پایگاه اینترنتی نشریه اشپیگل گفته است که چنین انتقاداتی ناوارد است، زیرا وقایعی که در آمریکا روی می‌دهد “به شرایط ما هیچ ربطی” ندارد.

نباید از خاطر برد که در سال‌های اخیر گرایش به عقاید راست افراطی در محافل پلیس دیده شده است. برای نمونه در ایالت‌های هسن و بایرن چندین مأمور پلیس به گروه‌های راست افراطی گرایش داشتند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

با وجود این، بنا به یک نظرخواهی اشپیگل، اکثریت شکننده‌ای از شهروندان آلمانی به وجود نژادپرستی در درون پلیس آلمان باور ندارد. در عین حال باور به وجود گرایش‌های نژادپرستانه در پلیس با جمعیت محل ارتباط مستقیم دارد: ساکنان شهرهای بزرگ بیشتر از ساکنان مناطق کم‌جمعیت در پلیس گرایش‌های نژادپرستانه می‌بینند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.