رسانه خبری پیامِ ایرانی

درجه‌دار ارتش آلمان از دولت ۶۰ هزار یورو خسارت می‌خواهد | آلمان | DWآیا دولت آلمان مسئول سهل‌انگاری‌های احتمالی مربیان آموزش نظامی در ارتش این کشور است؟

قضاوت در باره این پرسش و پرسش‌های مشابه به دادگاهی ایالتی در شهر بن آلمان واگذار شده است. این دادگاه قرار است به پرونده‌ای رسیدگی کند که شاکی آن یک استوار ارتش و متهم، دولت فدرال آلمان به عنوان مرجع بالادست وزارت دفاع است.

درجه‌دار ۳۳ ساله که در مرکز آموزش هامل‌بورگ ایالت بایرن در حال یادگیری یک سری آموزش‌های داوطلبانه در زمینه مبارزه تن‌به‌تن بوده، در یکی از تمرینات بیهوش و به بیمارستان منتقل می‌شود و مورد عمل جراحی قرار می‌گیرد.

به گفته وکیل شاکی، او به مدت شش ماه از پیامدهای این واقعه رنج برده و قادر به کار نبوده است. به همین دلیل از دولت آلمان تقاضای ۶۰ هزار یورو خسارت کرده است.

اتهام‌های وارده

شاکی بر این باور است که دولت آلمان، به عنوان نهاد بالادستی وزارت دفاع، به مسئولیت خود در قبال کارکنان به‌درستی عمل نکرده است.

به اعتقاد او، مربی آن تمرین ویژه سهل‌انگاری کرده و پس از پیاده‌روی با کوله‌پشتی ده‌کیلویی در دمای بالای ۳۰ درجه از اعضای گروه خواسته است، مسیر سه‌کیلومتری بازگشت را هم پیاده طی کنند.

به گفته شاکی، از آنجا که گروه استراحت کافی برای نوشیدن نداشته، بدن او بر اثر گرما نیاز شدید به آب پیدا کرده و در پی آن ماهیچه ران او فلج شده و باید جراحی می‌شده است.

دولت آلمان اتهام‌های این درجه‌دار را رد کرده و گفته است، عمدی در کار نبوده و شاکی که یک سرباز کارکشته است، می‌دانسته چه تمرین‌هایی در انتظار اوست.

علاوه بر این، او قادر بوده است در صورت نیاز، پیاده‌روی را به‌موقع قطع کند.

دادگاه اداری شهر بن حدود سه ماه وقت دارد سهل‌انگاری احتمالی مربی، میزان تقصیر متهم در این حادثه و سقف مسئولیت وزارت دفاع در چنین مواردی را بررسی کند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.