رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | کار اجباری در غسالخانه؛ محکومیت عضو شورای شهر بم در پی انتقاد از عملکرد شهردار


خبرگزاری هرانا – سمانه سام‌ نژاد، یکی از اعضای شورای شهر بم، به دنبال انتقاد از عملکرد شهردار این شهرستان به کار اجباری در غسالخانه محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از همشهری، سمانه سام‌نژاد، یکی از اعضای شورای شهر بم، به “کار اجباری در غسالخانه” محکوم شد.

بر اساس این گزارش، این حکم به دنبال انتقادات وی از عملکرد محمد بنی ‌اسدی، شهردار این شهرستان، بر علیه او صادر شده است.

خانم سام نژاد در این خصوص گفت: “گفتم گرفتن پولی با عنوان (خودیاری) از مردم و برای آسفالت کوچه و خیابان‌ها اشتباه است. در وقت دیگری به عملکرد شهردار درباره پلمپ مغازه‌هایی که عوارض نمی‌دادند انتقاد داشتم. برخی از این مغازه‌ها مجوز نداشتند و شهرداری می‌گفت باید عوارض دهید و اگر حکم به خرابی دادیم هم نباید اعتراض کنید. من می‌گفتم اگر ساخت مغازه غیرقانونی است چرا باید عوارض بدهند”.

وی افزود: “بم شهری آسیب‌دیده است و هرکس می‌خواهد مسئولیتی را شروع کند باید این مسأله را بپذیرد، آن هم در شرایطی که این‌قدر برای همه زندگی سخت است، گرفتن هزینه‌های اضافه و در سختی نگه داشتن مردم بی‌دلیل است”.

سمانه سام‌نژاد عنوان کرد: “نگاه‌های سلیقه‌ای و شخصی در مدیریت شهر بسیار غالب است. این درحالی است که شهرداری این شهر پولدارترین شهرداری استان بوده اما به دلیل نبود مدیریت اجرایی درست، کاری برای شهر انجام نداده است. در شهر بم بیش از ٣‌ هزار کوچه خاکی وجود دارد که مردم باید با پرداخت خودیاری، خودشان آنها را آسفالت کنند”.

وی ادامه داد: “به شهردار انتقاد کردم که چرا عملکرد این‌قدر ضعیف است. چرا برای این شهر آسیب‌دیده کاری نمی‌شود. چرا خیابان‌ها چنین وضعیتی دارند. دو روز بعد از این انتقادات حکم انتقال به واحد متوفیات را به من دادند”.

خانم سام‌نژاد درحالیکه طی روزهای گذشته به بهشت‌زهرای بم رفته و با زنان و مردان حاضر در آنجا صحبت کرده است، عنوان کرد: “می‌خواهم فرهنگ‌سازی شود برای این شغل و بدانند این کار تنبیه نیست که برای برخورد با انتقادات، من را به این واحد منتقل کرده‌اند”.

وی با بیان اینکه معتقد است اتفاق نگران‌کننده این است که واحد متوفیات به ‌عنوان ابزار تنبیهی مورد استفاده قرار گرفته و به شأن این شغل بی‌احترامی شده است، افزود: “می‌خواهم نگاه مسئولان به این شغل و ابزار تنبیهی عوض شود و برای این تغییر نگاه تلاش می‌کنم”.

محمدتقی جهانپور، رئیس شورای شهر بم در این خصوص مدعی شده است: “این مسأله داخلی و به دلیل سوءتفاهم ایجاد شده است و حل می‌شود”.

لازم به ذکر است که محکومیت به “کار اجباری در غسالخانه” از جمله حکم‌های بحث برانگیزی است که پیشتر نیز اعتراض اقشاری از جامعه را به دنبال داشته است. کارکنان عسالخانه‌ها صدور چنین حکمی را تبعیض‌آمیز و توهین به این شغل می‎دانند و معتقدند که کار آنها نه نوعی از محکومیت بلکه خدمت به مردم است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.