رسانه خبری پیامِ ایرانی

دستگیری و تحویل سید‌ محمود موسوی‌مجد به ایران کار حزب‌الله لبنان بود


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

برخی رسانه‌های ایران گزارش کردند سید محمود موسوی‌مجد که به اتهام افشاکردن رفت‌وآمدهای قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه ایران به اعدام محکوم شده، توسط حزب‌الله لبنان شناسایی، دستگیر و به ایران فرستاده شده است.

خبرگزاری تسنیم روز یکشنبه ۱۴ ژوئن ۲۰۲۰ گزارش کرد که « سید محمود موسوی‌مجد ۲ ماه قبل توسط نیروهای حزب‌الله لبنان، که اشراف ویژه‌ای روی سرویس‌ موساد دارد، شناسایی و دستگیر و به ایران تحویل داده شده.»

تسنیم همچنین مدعی شد « وی در سوریه با برخی مستشاران ایرانی ارتباط می‌گیرد و به عنوان راننده مشغول به‌کار می‌شود و در پوشش راننده اطلاعاتی که به‌دست می‌آورد را به سرویس اطلاعاتی اسرائیل و آمریکا می‌فروخت. او در قبال این اطلاعات ماهانه ۵ هزار دلار از این سرویسها حقوق دریافت می‌کرد.»

پیش از این هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر ایران، پنجشنبه در گزارش کرده بود سید محمود موسوی‌مجد دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آمریکایی بیروت است و توسط حزب‌الله لبنان در بیروت در سال ۲۰۱۸ دستگیر و به ایران تحویل داده شد.

سخنگوی قوه قضائیه ایران روز سه‌شنبه ۹ ژوئن ۲۰۲۰ اعلام کرد برای فردی به نام سید محمود موسوی‌مجد به اتهام افشای محل تردد قاسم سلیمانی حکم اعدام صادر شده است، اما مدیرعامل خبرگزاری قوه قضائیه گفت این فرد در زمان کشته‌شدن سلیمانی در بازداشت بوده و عامل لو دادن ورود فرمانده نیروی قدس و ابو مهدی المهندس به فرودگاه بغداد نبود.

غلامحسین اسماعیلی روز شنبه ۱۳ ژوئن ۲۰۲۰، اظهارات سابقش درباره پرونده موسوی مجد را تصحیح کرد و گفت: «… حکم او صادر شده و قطعیت پیدا کرده است و توضیح هم دادیم که دستگیری ایشان به حادثه تروریستی سردار شهید سلیمانی ارتباطی نداشته است.»

یک حساب توئیتری منسوب به سید محمود موسوی مجد هم با انتشار یک فایل صوتی، اتهامات وارد شده به خود را رد کرد و گفت برخی قصد دارند با اعدام زودهنگام او را منافع شخصی خود را حفظ کرده و «متهمان اصلی را از چنگال عدالت برهانند.»

قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس، نائب رئیس شورای حشد الشعبی عراق شامگاه سوم ژانویه ۲۰۲۰ در اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد و در پی حمله پهپادی آمریکا کشته شد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، او را تروریست شماره یک جهان خواند که شخصا دستور از میان برداشته شدنش را داده است. ترامپ گفت که سلیمانی باعث کشته شدن هزاران آمریکایی شده و باید سال‌ها پیش از میان برداشته می‌شد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.